15.05.2019

Tallinna päev algas peaministrile värava avamisega

Tallinna päev algas traditsiooniliselt piduliku all-linna üla-linnast lahutava Lühikese jala väravatorni värava avamisega.

Toompealt all-linna Tallinna päeva tähistama tulnud peaminister Jüri Ratasele avas värava linnapea Mihhail Kõlvart. Pärast tervitust suunduti ühiselt kaaskonna saatel raekotta aukodanike kogu pidulikule istungile.

All- ja üla-linna suhted ei ole alati head olnud ning seetõttu on olnud aegu kui neid lahutavad väravad on lukus püsinud, ent vaen on mõjunud kehvasti mõlemale osapoolele, meenutas ajalugu väravalt luku eemaldanud väravavaht. Vanasti, kui linn mahtuski vanalinna müüride vahele, suleti väravad igal õhtul kell 22 ja avati hommikul kell 6.

Linnapea annab raekojas tänavustele laureaatidele üle Tallinna vapi- ja teenetemärgid. Linnavolikogu otsusega pälvisid vapimärgi Tallinna Linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boriss Dubovik ja Tallinna Loomaaia vanem-metoodik Aleksei Turovski. Teenetemärgiga otsustati autasustada 29 inimest.

Tänavuse, eesti keele aastale pühendatud pidupäeva keskseim sündmus on kell 13 Vabaduse väljakul algav traditsiooniline Tallinna päeva etteütlus. Etteütlusest osa võtma registreeris end üle 1700 inimese, teksti kannavad ette hiljuti järjekordse maailmameistri tiitli võitnud Kelly Sildaru ja muusik Reket. 

Tallinna päeva ürituste kava:
https://huvi.tallinn.ee/uritus/tallinna-paev-2019#

 

Uudise rubriigid: