29.04.2016

Tallinna päev pakub kultuuriprogrammi meilt ja mujalt

15. mail juba viieteistkümnendat korda toimuv Tallinna päev pakub linnarahvale ja -külalistele mitmekesist kultuuriprogrammi. Tänavu saavad Tallinna päeva üritused hoo sisse juba reedel, 13. mail.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna päeva eesmärk väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist. „Tallinna päeva sõnum on käesoleval aastal kantud koostööst ja sõprusest. Nii on kultuuriprogramm keskendunud Tallinna ning meie sõpruslinnade muusikute, lauljate ja tantsijate ühiskontsertidele Raekoja platsil, Vabaduse väljakul ja pealinna kontserdisaalides,“ ütles Kõlvart. „Tallinna päeva programm on väga mitmekesine – üritused toimuvad terves linnas ning omale meelepärase sündmuse leiab sel päeval iga väike ja suur linlane või linnakülaline.“

Reedel, 13. mail kell 12 avab abilinnapea linnapea ülesannetes Taavi Aas Vabaduse väljakul raidkivide muuseumi. Alates 17. maist on kõigil võimalik unikaalset raidkivide kollektsiooni oma silmaga näha.

Reedel ja laupäeval toimuvad veel mitmed üritused ka Tallinna Keskraamatukogu filiaalides.
Laupäeval, 14. mail kell 17.00 toimub tasuta kontsert „Sõprade kingitus Tallinnale“ Vene Kultuurikeskuses. Esineb Tallinna Kammerkoor ja artistid Tallinna sõpruslinnadest, nagu Riiast, Kotkast, Schwerinist, Tel Avivist, Peterburist ning Chengdust Hiinast. Estonia kontserdisaalistoimub 14. mail kell 18 „Kevadkontsert Haydni ja Mozartiga“. Esineb Tallinna Kammerorkester, solistiks on Theodor Sink ja dirigeerib Tõnu Kaljuste. Tasuta piletid on saadaval Piletilevis.

Traditsiooniliselt avatakse Tallinna päev 15. mai keskpäeval Raekoja platsil, kus avasõnad ütlevad abilinnapea linnapea ülesannetes Taavi Aas ja Tallinna heerold Jüri Kuuskemaa. Sellele järgneb kell 12.15 Raekoja platsil tasuta „Sõprade kontsert“, kus saab näha külaliskollektiive Tallinna partnerlinnadest: rahvatantsuansambel Dancis Riiast, ansambel Akordas Vilniusest, Boomtown Dance Company lavastusega „Immigrant“ Kotkast, pop-rock ansambel VioClavis Kielist, noortekoor The Voices of Peace Tel Avivist, torupillimängija Ralf Gehler Schwerinist, tantsuansambel Slavjanochka Peterburist ja noored artistid Chengdu põhikoolist Hiinast.

Tasuta vabaõhukontsert toimub ka Vabaduse väljakul, algusega kell 13.00. Koguperekontserdil „Laulutrall“ esinevad Raadio Laululapsed ja Siim Aimla bänd. Kavas Eesti heliloojate parimad lastelaulud. Kell 14.00 ja 16.00 etendub Race Horse Company kaasaegse tsirkuse etendus „Motosikai“. Kell 15.00 esineb Daniel Levi bänd.

Kadriorus Luigetiigil avatakse rahvusvaheline installatsiooninäitus Pond Vita, mis jääb avatuks terveks suveks.

Lisaks kirevale kultuuriprogrammile antakse Tallinna päeval traditsiooniliselt üle linna vapimärgid ja teenetemärgid ning linna stipendiumid.

Tallinna päeva lõppkontserdil Vabaduse väljakul algusega kell 17.00 astuvad üles Liis Lemsalu, Liisi Koikson, Karl-Erik Taukar, Ivo Linna ja Tomi Rahula bänd. Galakontserdil esitavad armastatud solistid üksteise hitte, mida oskab kindlasti kaasa laulda ka publik.

Tallinna päevaga tähistatakse Lübecki linnaõiguse omistamist 1248. aastal, mil Tallinn võeti vastu Euroopa linnade liitu. Esimest korda peeti Tallinna päeva 2002. aastal.

Tallinna päeva programmi ja kogu kava leiab www.tallinn.ee/tallinnapaev.

Uudise rubriigid: