14.05.2016

Tallinna päev pakub vaatamist, kuulamist, osasaamist

Homme toimuval Tallinna päeval on pealinlaste ja külaliste jaoks paljugi huvitavat. Ühte päeva mahub nii kontserte, näitusi, autasustamisi kui visioone linna tulevikust

Tallinna päeva esimese üritusena toimub pühapäeval raekojas algusega kell 10.30 traditsiooniline linna aumärkide üleandmise tseremoonia. Sõnavõtuga esineb ning uutele linna aukodanikele annab aurahad üle abilinnapea linnapea ülesannetes Taavi Aas. Tallinna linnavolikogu otsustas tänavu omistada linnapoolse erilise austusavaldusena vapimärgi Harri Lumile ja Raimo Pullatile, teenetemärgiga otsustati tunnustada 26 silmapaistva isiku aastakümnete pikkust panust linna ja linlaste hüvanguks.

Kell 12.00 avavad Raekoja platsil Tallinna päeva linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja heerold Jüri Kuuskemaa.

Kell 12.30 esinevad Raekoja platsil kontserdi „Sõprade kingitus Tallinnale“ raames Tallinna külalised Riiast, Vilniusest, Peterburist, Kotkast,Kielist, Schwerinist,Tel Avivist ja Chengdust. Riiat esindab rahvatantsuansambel Dancis, Vilniust ansambel Akordas ja Kieli pop-rock ansambel VioClavis. Lavastusega "Immigrant" esindab Kotkat Boomtown Dance Company. Tel Avivist toob külakosti noortekoor The Voices of Peace, Schwerinist torupillimängija Ralf Gehler, Peterburist tantsuansambel Slavjanochka. Hiina Rahvavabariigi linna Chengdu’d esindavad noored põhikooliartistid.

Kell 13 algab Vabaduse väljakul koguperekontsert "Laulutrall". Esinevad Raadio laululapsed ja Siim Aimla bänd. Kavas on Eesti heliloojate parimad lastelaulud. Kell 14 ja 16 annab tsirkuseetenduse "Motosikai" Race Horse Company, kell 15 astub üles Daniel Levi bänd

Kell 13 avatakse pidulikult Kanutiaia skate-park.  Uue Kanuti rulapargi sõidavad sisse parimad kohalikud ekstreemsportlased, kes pakuvad vaatajatele korraliku näidissõidu vastavatud obstaaklitel. Pärast näidissõite saavad huvilised tasuta osaleda töötoas, kus sportlased jagavad õpetusi huvitavate trikkide tegemiseks. 

Algusega kell 14 tutvustatakse Musumäe laval Tallinna peatänava projekti. Sellega seoses piiratakse Pärnu maantee Vabaduse väljaku ja Viru ringristmiku vahelisel lõigul autoliiklust - nimetatud teelõik on kella 13.30-st kella 16.00-ni mootorsõidukite liikluseks suletud, läbi pääseb vaid ühistransport. Ühtlasi kehtestatakse suletud tänavalõigul lubatud suurimaks kiiruseks 30 km/h. Musumäe kõrval olevasse parklasse üles seataval laval tutvustatakse peatänava ideed ning autasustatakse arhitektuurikonkursi võitjaid, propageeritakse linnas jalgrattaga liiklemist ning tutvustatakse Tammsaare pargi rekonstrueerimisega seonduvat. Tallinna abilinnapea linnapea ülesannetes ja peatänava arhitektuurikonkursi žürii esimees Taavi Aas tutvustab peatänava ideed ja kuulutab välja konkursi võtjad, võistlustöid kommenteerib žürii liige Raul Järg ning sõna saavad ka kahe parema võistlustöö autorid. Seejärel avatakse kõrvalasuvas Disaini-ja Arhitektuurigaleriis võistlustööde näitus.

Kell 14 antakse Poska majas üle ka linna stipendiumid tublidele üliõpilastele - stipendiumi pälvivad tänavu 39 tudengit.  

Kell 15.00 avatakse Kadrioru Luigetiigil rahvusvaheline skulptuuri- ja installatsiooninäitus „Pond Vita“, mis  koosneb 16-st eriilmelisest skulptuurist ja installatsioonist. Tööde idee, vorm ning materjalivalik on olnud vaba ning kunstnike otsustada. Skulptuurid on ideeliselt seotud vee või pargiga ning on valmistatud ilmastikukindlatest materjalidest, mis annavad ainest unistusteks ja mõttemängudeks. Näitus jääb avatuks Kadrioru suvehooaja lõpuni ning suletakse koos festivaliga „Valgus kõnnib Kadriorus“ 15. septembril 2016.

Kell 17 esinevad Vabaduse väljakul, Tallinna päeva lõppkontserdil, Liis Lemsalu, Liisi Koikson, Karl-Erik Taukar, Ivo Linna ja Tomi Rahula bänd. Galakontserdil esitavad armastatud solistid üksteise hitte, mida oskab ka publik kindlasti kaasa laulda.

Tallinna päeva kavaga saab lähemalt tutvuda internetilehel www.tallinn.ee/tallinnapaev