29.04.2020

Tallinna päeva e-etteütluse ettevalmistustunnis saab värskendada oma teadmisi

Homme, 30. aprillil kell 12 on veebi vahendusel oodatud ettevalmistustundi kõik eesti keele huvilised, kes soovivad end proovile panna 15. mail toimuval Tallinna päeva e-etteütlusel.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tuleb traditsiooniline Tallinna päeva etteütlus sel aastal teisiti, kuid pakub jätkuvalt keelealast väljakutset ning võimalust ühiselt tegutseda. „Etteütluse üheks oluliseks eesmärgiks on väärtustada head eesti keelt, mistõttu saab oma keeleteadmisi värskendada ja kinnistada juba ettevalmistustundides. Eesti keele õpetajate juhendamisel tuletatakse meelde keelereeglid ning vaadatakse üle veaohtlikud kohad,“ rääkis Belobrovtsev. „Harjutama on oodatud nii õpilased kui ka täiskasvanud, kuid eriti suurt kasu ettevalmistustundidest näen põhikooli- ja gümnaasiumilõpetajatele, kellel peagi seisavad ees lõpueksamid. Kindlasti on need tunnid ka heaks täienduseks tavapärasele distantsõppele.“      

Ettevalmistavaid tunde on kavas kaks, neid saab jälgida veebi vahendusel. Esimeses tunnis läbitakse teema „Uudista uudissõnu, ära võõrista võõrsõnu!“, juhendajaiks on õpetajad Irene Artma (Tallinna Inglise Kolledž) ja Piret Järvela (Kadrioru Saksa Gümnaasium). Vaata järele

Järgmine ettevalmistustund toimub 7. mail kell 12, mil õpetaja Igor Kaasik (Vanalinna Hariduskolleegium) käsitleb teemat „Suur ja väike algustäht – ühed tähtsad mõlemad!“.

Tallinna päeva etteütlus sai alguse 2013. aastal. Etteütluse teema on alati olnud seotud Eesti kirjanduse, kultuuri ja Tallinna ajalooga. Seekordne e-etteütlus on pühendatud legendaarsetele tallinlastele Jaan Krossile ja Georg Otsale, kelle 100. sünniaastapäeva me tänavu tähistame. 

Tallinna päeva e-etteütluse korraldab Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajatega. Tallinna TV teeb üritusest otseülekande Tallinna Facebook’i lehelYoutube'is ja etteütluse veebilehel.   

E-etteütluse teksti loeb ette armastatud näitleja Märt Avandi, kes kutsub kõiki huvilisi kaasa lööma. E-etteütlusele kutsuvad ka Heiki Nabi, Gerd Kanter ja Ott Kiivikas.

30. aprilli veebinari saad järele vaadata siit: 

Uudise rubriigid: