15.05.2019

Tallinna päeva esmasündinu sai hõbelusika

Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik külastas Pelgulinna Sünnitusmajas tänase Tallinna päeva esmasündinut ja kinkis talle traditsioonilise hõbelusika.

Igal aastal saab esimene Tallinna päeval sündinud laps linnavolikogu esimehelt kingiks hõbelusika. Täna oli esimeseks tulijaks 3810 grammi kaaluv ja 53cm pikkune poisslaps, kes sündis varastel hommikutundidel Pelgulinna Sünnitusmajas. Linnavolikogu esimees Tiit Terik õnnitles värskeid lapsevanemaid ja soovis, et nende lapsest sirguks üks terve ja tragi ning kindlasti ka õnnelik inimene.

„Naljaga pooleks võib öelda, et juba õigel hetkel sündimine näitab, et see inimene on õnnega koos,“ muheles Tiit Terik. „Soovin pisikesele jätkuvat õnne!“

Tallinna päeva esmasündinu õnnitlemise tava on Tiit Teriku sõnul aastakümneid väldanud kaunis traditsioon, mis kestab loodetavasti veel kaua.

Tallinna päeva tähistatakse 15. mail (sest just sel päeval aastal 1248 saadud Lübecki linnaõigus tähendas Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade sekka), tähtpäeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist, tutvustada pealinna tänapäeva ja minevikku nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Uudise rubriigid: