15.05.2019

Tallinna päeva etteütlus püstitas osavõturekordi

Täna toimus Vabaduse väljakul Tallinna päeva etteütlus, kuhu oli registreerunud 1780 osavõtjat, mis on seitse aastat peetud ürituse rekord.

Avasõnad etteütlusele lausus linnapea Mihhail Kõlvart. „Kui seitse aastat tagasi toimus esimene Tallinna päeva etteütlus, kogunes Tallinna ülikooli auditooriumisse sada inimest. Ütlesin siis, et mul on unistus, et sellest etteütlusest võtaks osa tuhat inimest. Unistused võivad täituda. Täna on siin kohal 1700-1800 inimest.“

Etteütluse teksti kandsid ette maailmameister Kelly Sildaru ja muusik Reket.

„See üritus on viis, kuidas näidata oma lugupidamist eesti keele vastu – ole sa muusik või sportlane, keel on sinu identiteedi osa,“ ütles Kõlvart.

„On väga loomulik, et tänane Tallinna päev on pühendatud eesti keelele. Sest on käimas eesti keele aasta. Eesti keel on eesti kultuuri selgroog, Eesti riigi ja rahva tugi. Igaühest meist sõltub eesti keele hoidmine ja Eesti riigi tulevik,“ lõpetas linnapea oma tervituskõne.

Eelmisel aastal osales Kosmose kinos peetud Tallinna Päeva etteütlusel 300 inimest. Tänavusele Tallinna päeva etteütlusele eelnes ka kolm ettevalmistavat tundi, kus ettevalmistajad ja juhendajad olid  Tallinna Ülikooli eesti keele professor, filosoofiadoktor eesti keele alal, Emakeele Seltsi keeletoimkonna liige Reili Argus, PhD; Tallinna Ülikooli emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee ja Tallinna Ülikooli lingvistika lektor Helen Hint.

Lisainfo: Priit Simson, 56150280

Uudise rubriigid: