04.05.2015

Tallinna päeva etteütlusel kohtutakse Eduard Vildega

Tallinna päeval, 15. mail saavad taas kõik soovijad Tallinna Ülikoolis ülelinnalist etteütlust kirjutada. Etteütlusel loeb oma tekste Eesti kirjanduse suurkuju Eduard Vilde, kelle 150. sünniaastapäevale on pühendatud kogu üritus.

Juba kolmandat ülelinnalist etteütlustkorraldab Tallinna Linnavalitsus koostöös Tallinna Haridusameti, eesti keele õpetajate ainesektsiooni ja Eduard Vilde Muuseumiga. Kahel eelmisel aastal on etteütlusi läbi viinud kirjanikud Jan Kaus ning Andrus Kivirähk.

Sel korral dikteerib oma loomingut kirjanik Eduard Vilde, tõsi küll - Teater Variuse näitleja Peeter Kaljumäe kehastuses.

Kuna Vilde oli väga mitmekülgne ja uuenduslik kirjanik, ei saa ka temale pühendatud etteütlus olla eelmistega ühtemoodi. Nii saavad kohalolijad seekord kaasa elada kolmele võistkonnale, kes võtavad mõõtu Vilde-teemalisel viktoriinil.

Etteütlust kirjutama on oodatud nii õpilased kui ka täiskasvanud, kes soovivad oma eesti keele oskust kontrollida ning ennast võistlusel proovile panna.

Esmakordselt toimus ülelinnaline Tallinna-teemaline etteütlus 15. mail 2013, mil kirjanik Jan Kausi dikteeritud teksti kirjutas 220 inimest. Aastal 2014 dikteeris oma teksti Andrus Kivirähk ning kirjutajaid oli juba 250. Kaasa tegid nii (üli)õpilased kui ka töötavad täiskasvanud, nii eesti kui ka vene keele kõnelejad. Ka sel korral on oodata aktiivset osavõttu – on ju Eduard Vilde Eesti rahvale väga oluline.

Registreeruda saab Tallinna Haridusameti kodulehel: Tallinna päeva etteütlus  

Etteütlust kirjutatakse Tallinna Ülikoolis (Uus-Sadama 5) algusega kell 14.00.

 

Meenutusi Vildest: Eduard Vilde karikatuuris (Eduard Vilde Muuseumi video, YouTube)

Foto allikas: Eesti Ekspress, Vilde Klubi esimene salongiõhtu luuleteatriga

 

Lisainfo:

Viivi Lokk
Hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialist
Tallinna Haridusamet
Tel: 640 4549
e-post: viivi.lokk@tallinnlv.ee

 

 

 

Uudise rubriigid: