14.05.2020

Tallinna päeva saab tähistada virtuaalselt

Kesklinna valitsus korraldab 15. mail Tallinna päeva puhul virtuaalse matka Sadama asumis ning õpetab töötoas valmistama Tallinna saiakest, Hopneri Maja annab aga juba eilsest võimaluse süveneda Lübecki linnaõigusesse.

„Sel aastal tähistame Tallinna päeva peamiselt virtuaalkeskkonnas ja pikema aja jooksul. Ajalugu on alati olnud Tallinna päeva üks olulisemaid teemasid ja on seda tänavugi, aga eriolukorra tõttu tutvustame seekord kesklinna ajalugu interneti vahendusel. Kutsume kõiki huvilisi nii virtuaalsele tutvumiskäigule Sadama asumiga kui ka Hopneri Maja poolt korraldatavale Lübecki linnaõiguse tutvustamisele,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 

Eestikeelse tasuta virtuaalse linnamatka viib läbi giid Marko Zanev, kes räägib põnevaid lugusid Sadama asumi ajaloost. Matk algab 15. mail kell 15 Kesklinna valitsuse Facebooki lehel. Tund aega hiljem saab sealsamas osaleda venekeelsel ekskursioonil ajakirjaniku ja kodu-uurija Josef Katsi juhtimisel. 

Hopneri Maja Facebooki lehe vahendusel on võimalik teada saada, miks tähistame Tallinna päeva just 15. mail ja mis tähendus on siin Lübecki linnaõigusel. Selgitusi jagab ajaloolane Jüri Kuuskemaa ja noppeid enam kui 700-aastasest seadusest loeb heerold Meelis Sekk. Videoloeng on salvestatud raekojas, kus just Lübecki õiguse järgi aastasadu kohut mõisteti. Lisaks saab 15. mail alates kella 18-st Youtube’is jälgida venekeelset veebiloengut „Keskaegsed linnad ja Lübecki linnaõigus Tallinnas", mille viib läbi lektor ja atesteeritud giid Artur Modebadze. 

15. mail kell 11.30 kutsub Kesklinna valitsus oma Facebooki lehele Tallinna saiakese valmistamise õpituppa, kus jagatakse mullusel konkursil kõrgeima koha saavutanud pärmitaigna-kohupiima saiakese retsepti ja seejärel saab meistri juhendamisel kaasa teha sama saiakese valmistamise protsessi.  

„Eelmisel aastal korraldasime Tallinnale eriomase saiakese leidmiseks konkursi, kus saavutas kõrgeima koha Pagari Tänav OÜ toode „Tallinna  keerd“. Seekord pakume igaühele võimalust sama saiake ise küpsetada ja sellega Tallinna päeva tähistada. Enne maiustama asumist palume aga omaküpsetatud saiakestest pilt teha ja see postitada, et osaleda auhinnaloosis,“ lisas Anu Aus.

NB! Saiakese retsept:
(ahjuplaadi täie, ca 20-30 saiakese jaoks)
Põhi: 950 g nisujahu, 125 g suhkrut, veidi soola, 55 g pärmi, 150 g void, 450 g vett
Täidis: 500 g kohupiima, 75 g suhkrut, 1 munakollane
Peale: 80 g neljaviljahelbeid, 80 g võid, 70 g suhkrut, 80 g jahu
Küpsetada paberkorvikestes
Valmistamist saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=oSEwXq0Jv9A&fbclid=IwAR095gXJeYTjSXbD6kZt_baHI-U5yJ-xN7t28WKB01uTOVzQihrlc_jbJlM

 

 

Uudise rubriigid: