15.05.2017

Tallinna päevaks sai linnast laste ja noorte õpikeskkond

Tänavu on 15. mail tähistatava Tallinna päeva teemaks „Lapsed ja noored“. Paljud päeva sündmused muudavad linna lastele ja noortele avatud õpikeskkonnaks. Muuseumid ja teised linnaasutused avavad oma uksed ning abilinnapead annavad õpilastele tunde. Lisaks sellele sõidab linnas ka eritramm.

Tallinna päeva „tunniplaanis“ on järgmised tunnid:

  • 08.00 – kehalise kasvatuse tund, õpetaja abilinnapea Mihhail Kõlvart. Tund toimub Lasnamäe spordihallis, seal osaleb 110 õpilast. Osalevad Lasnamäe koolide õpilased.

  • 09.00 ja 10.00 – tund linnaruum ja liiklusohutus eritrammis marsruudil Tondi-Kadriorg-Tondi. Tunni viib läbi transpordiamet, see on mõeldud lasteaia ja esimese klassi lastele.

  • 10.00 – tund Tallinna Loomade Varjupaigas, õpetaja abilinnapea Arvo Sarapuu. Tutvutakse varjupaiga ja selle eesmärkidega, õigusaktidega ning hulkuvate loomade probleemiga. Osalevad Pääsküla gümnaasiumi lapsed.

  • Ühiskonnaõpetuse e-tund „Kuidas elad, Tallinn?“ 7.–9. klassidele. Tunni viib läbi abilinnapea Mihhail Kõlvart. Tund on lisamaterjal õpiku „Tallinna lugu“ juurde. Tundi saab vaadata YouTube’st aadressil https://youtu.be/3PnGFB2g7s0.

  • 14.00–15.30 – tund Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses. Teemaks on arstiabi eelmisel sajandil ja kiirabibrigaadi valmistumine väljasõiduks. Tunni annab abilinnapea Merike Martinson. Osalevad Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilased.

  • 11.00. 12.00 ja 13.00 – liiklusjuhtimine Liiklusjuhtimise keskuses. Räägitakse liiklusjuhtimisest ja liikluskorraldaja tööst ning liiklusturvalisuse tagamisest. Osalevad Tallinna Ühisgümnaasiumi 9 klassi õpilased.

  • 13.00 ja 15.00 – avalik kord linnas, MUPO töö ja töövahendid, tund viiakse läbi munitsipaalpolitsei ametis.

  • 13.00 – tund Valdeku Põlvkondade majas, teemaks on linnaehitus ja ehituse protsess. Tunni annab abilinnapea Eha Võrk.

  • 14.30 – tund Mustamäe Tervisemajas, linnaehitus ja ehituse protsess, tunni annab abilinnapea Eha Võrk.


Kultuuriamet ootab Tallinna päeval koolilapsi muuseumitesse. Tasuta saavad õpilased külastada järgnevaid muuseume Kesklinnas: Kiek in de Köki suurtükitorn, Keskaegne kaupmehemaja, Tallinna Vene muuseum, Fotomuuseum. Külastajate arvu eraldi kokku leppima ei pea.

Toredat Tallinna päeva!

Uudise rubriigid: