09.05.2017

Tallinna päeval jäädvustatakse droonidega Eesti suurim flash mob

Tallinna päeval, 15. mail korraldavad Eesti youtuber’id koostöös Tallinna linnaga flash mob’i Vabaduse väljakul ning tantsitakse Karl-Erik Taukar bändi uue singli saatel.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna päev sel aastal kujunemas omaette tantsuürituseks. „Tondiraba jäähallis toimub linna esimene tantsupidu, mis jutustab loo pealinna lastest, noortest ja täiskasvanutest neljal aastaajal ning kus osaleb üle 1600 tantsija,“ sõnas Kõlvart. „Oleks tore, kui ka Vabaduse väljaku flash mob oma mõnevõrra organiseeritud spontaansusega saaks sama suure osalejate arvuga videopildile jäädvustatud.“

Eesti youtuber’ite kommuuni esindavad laval Nele Kirsipuu, Maria Rannaväli, Victoria Villig, Liina Ariadne Pedanik, Karlos Kolk, Kaspar Kolk, Gregor Lillemets, Rauno Raiesmaa, Martins Lapins ja Martti Hallik. Tantsu autor Nele Kirsipuu ütles, et võttis flash mob’i tantsu mõtlemise ja õpetamise ülesande meelsasti vastu, kuna tants teeb tuju alati rõõmsaks. Eriti veel siis, kui seda saab teha paljude lahedate inimestega koos. „Tantsu tegin võimalikult lihtsa, et kõik jõuaksid jälgida ja oskaksid kaasa teha. Usun, et meie suurest ühistantsust saab iga osavõtja vägeva kogemuse ja muidugi laheda video,“ ütles Kirsipuu.

Juba algusest peale on Tallinna päeva korraldamise peaeesmärk olnud tõsta tallinlastes oma kodulinna tunnet. 2017. aasta on laste ja noorte aasta ning seetõttu on ka Tallinna päeva raames plaan tuua kokku võimalikult palju noori, et teha koos üks lahe ühisaktsioon. Karl-Erik Taukar bändi uus singel kestab kolm ja pool minutit ning tantsusammud saab eelnevalt selgeks õppida Eesti youtuber’ite spetsiaalse õppevideo http://bit.ly/youtuberiteflashmob järgi. Üritus Vabaduse väljakul algab kell 16.00 ning orienteeruvalt 16.30 pannakse kaamerad käima ning jäädvustatakse Eesti suurim flash mob.

Tutvu Tallinna päeva programmiga <http://bit.ly/tallinnapaev>

 

 

Uudise rubriigid: