04.03.2015

Tallinna päeval saab taas ühiselt etteütlust kirjutada

Tallinna päeval, 15. mail saavad kõik huvilised juba kolmandat korda ühiselt etteütlust kirjutada. Sel korral on ülelinnaline etteütlus pühendatud Eesti kirjanduse suurkuju Eduard Vilde 150. sünniaastapäevale.

Etteütluse korraldab Tallinna Linnavalitsus koostöös Tallinna Haridusameti, eesti keele õpetajate ainesektsiooni ja Eduard Vilde Muuseumiga.

Abilinnapea ja ürituse initsiaatori Mihhail Kõlvarti sõnul oli kirjanik Vilde Eesti kirjanduse esirinnas mitmes mõttes. „Eduard Vilde teosed pakkusid lugejale huvi ja lugemisnaudingut nii sisu kui ka rikkaliku ja omanäolise sõnavaraga. Vilde oli kirjanik, kes võttis julgelt kasutusse uudseid sõnu,“ rääkis Mihhail Kõlvart. „4. märtsil täitub 150 aastat Eduard Vilde sünnist. Etteütluse korraldamisega soovime avaldada austust kuulsale kirjamehele ja tema loomingule.“

Eduard Vilde (1865-1933) oli Eesti esimene nalja-, reisi-, krimi-, romaanikirjanik, samuti oma aja juhtivaid kirjanduse- ja teatrikriitikuid. Oma elust ligi 20 aastat võõrsil elanud Vildet peetakse ka Eesti esimeseks tõeliseks eurooplaseks.

Etteütlust kirjutama on oodatud nii õpilased kui ka täiskasvanud, kes soovivad oma eesti keele oskust kontrollida ning ennast võistlusel proovile panna.

Esmakordselt toimus ülelinnaline Tallinna-teemaline etteütlus 15. mail 2013, mil kirjanik Jan Kausi dikteeritud teksti kirjutas 220 inimest. Aastal 2014 dikteeris oma loodud teksti Andrus Kivirähk ning kirjutajaid oli juba 250. Kaasa tegid nii (üli)õpilased kui ka töötavad täiskasvanud, nii eesti kui ka vene keele kõnelejad. 

 

Lisainfo:

Viivi Lokk
Hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialist
Tallinna Haridusamet
Tel: 640 4549
e-post: viivi.lokk@tallinnlv.ee

 

 

Uudise rubriigid: