22.04.2022

Tallinna politseiorkester annab lähiajal mitu avalikku kontserti

Tallinna politseiorkester annab 1. maist 3. juunini Tallinnas viis avalikku kontserti, kuhu on oodatud kõik muusikasõbrad.

Tallinna politseiorkestri juhataja Ingrid Põldoja sõnul on orkester linnasüsteemis hästi kohanenud ja tööd jätkub samuti küllaga. „Tänan munitsipaalpolitsei ameti kolleege, kes võtsid meid väga soojalt vastu ning on igati meie sisseelamisele kaasa aidanud,“ rääkis Põldoja ja lisas, et seni on orkester esinenud peamiselt tellimusüritustel. „Kevadhooajal saab meid esmalt kuulda ja näha 1. mail Tallinna Botaanikaaia suvehooaja ja uue paraadtrepi avamisel. Kõik muusika- ja taimehuvilised on kindlasti oodatud.“     

Järgmine avalik kontsert – „Kodu, kuis armastan sind“ toimub 3. mail kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kontserdi- ja teatrimaja suures saalis. Koos politseiorkestriga esineb Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett, kontserti juhatab orkestri peadirigent Riivo Jõgi. Kavas on valik legendaarse Eesti Raadio Meeskvarteti unustamatutest lauludest.

„Keerulisel ajal on vaja hingele kosutust ja see muusika aitab suurepäraselt meeleolu üleval hoida,“ põhjendas Ingrid Põldoja repertuaarivalikut. „Eesti Raadio Meeskvarteti laulud meeldivad igas eas inimestele, see on tõeline hea tuju repertuaar. Neid lugusid kuulates ja mängides tuleb vägisi naeratus suule ja jalg hakkab tatsuma.“

Lisaks kontserdi nimiloole kõlab muuhulgas ka „Puhkus Viljandis“, „Sepa jutustus“, „Imeilus suvepäev“, „Romantika“, „Tänav, kus sa elad“ jne. Kontserdi piletid on müügil Fientas (täispilet 15, sooduspilet 12 eurot).

Neljapäeval, 5. mail kell 19 on kõik huvilised oodatud Kultuurikeskuse Kaja tantsuõhtule, kus esinevad Tallinna politseiorkestri bigbänd Siim Aimla juhatusel ja armastatud laulja Kalle Sepp. Pileteid saab osta Fientast ja Piletilevist (10 eurot).

Pühapäeval, 15. mail astub politseiorkester publiku ette Tallinna päeva avamisel kell 12 Raekoja platsil ning kell 15 esineb Linnamuuseumis Neitsitorni müürikäigul orkestri vasekvintett.

Teisipäeval, 3. juunil mängib politseiorkester Vanalinna päevade avakontserdil koos Lexsoul Dancemachine’iga.

Esinemisi jätkub Tallinna politseiorkestril suve lõpuni ja kõik hea muusika sõbrad on oodatud neist osa saama. Rohkem infot leiab Facebook’ist: Tallinna politseiorkester

Endine politsei- ja piirivalveorkester tegutseb Tallinna politseiorkestrina alates 1. jaanuarist 2022. Orkestri rolliks on jätkuvalt luua Eesti riigi sümbolväärtusega tähtpäevadel pidulikke ja ülevaid hetki. Ühtlasi annab see unikaalne kollektiiv lisandväärtust ka Tallinnale kui UNESCO loovlinnade võrgustiku muusikalinnale.

 

Uudise rubriigid: