18.05.2020

Tallinna saiakese õpituba pani noored küpsetama

15. mail Tallinna päeva virtuaalses pagaritöötoas osalenute seast, kes omaküpsetatud Tallinna saiakestest saatsid ka pilte Kesklinna valitsusele, tõusid esile noored pagariks pürgijad.

„Tallinna päeval pakuti huvilistele erisuguseid linna ajaloo ja tänapäevaga seotud e-tegevusi, mille seast leidsid paljud üles ka Kesklinna valitsuse korraldatud saiakese küpsetamise töötoa. Selle üle oli meil väga hea meel, aga ennekõike tegi rõõmu see, et osalesid ja saatsid oma kätetööst pilte päris noored pagarid. Täname kõiki, kes kaasa tegid, ja õnnitleme auhinnavõitjaid!“ ütles Kesklinna vanema  kohusetäitja Anu Aus.  

Pilte saatnute vahel loositi täna välja auhind. Võitjaks osutus 10-aastane Mark Savchuk koos oma ema Tanjaga. Välja pandi ka eriauhind – selle otsustas Kesklinna valitsus anda 11-aastasele Kristina Beljajevale, kelle pildiseeriast sai üksikasjaliku ülevaate saiakeste valmimise keerukast protsessist. Auhindadeks on tainarull ja Tallinna sümboolikaga meened.  

Eelmisel aastal korraldas Kesklinna valitsus Tallinna päeva eel konkursi, leidmaks üht Tallinnale eriomast pagaritoodet. Kõrgeima koha saavutas Pagari Tänav OÜ pärmitaigna-kohupiima saiake „Tallinna  keerd“. Tänavu tutvustas ettevõtte pagar saiakese retsepti ja valmistamisprotsessi Kesklinna valitsuse Facebooki lehe virtuaalses töötoas 15. mail. Osalejatel paluti ka omaküpsetatud saiakestest pilte saata, et pretendeerida auhinnale.

Pildil on 11-aastane Kristina küpsetamas.

Uudise rubriigid: