14.11.2016

Tallinna suurimal liuväljakul saab uisutada ka sulailmade kiuste

Pirita Spordikeskuses avati pühapäeval külastajatele pealinna suurim liuväljak. Lisaks uisutamisele saab aega viita ka kelgumäel.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder ütles, et sel aastal on tänu ilmastikutingimustele võimalik uisuväljak avada varem kui muidu. Eelnevatel aastatel on uisud jalga saadud tõmmata alles detsembri keskpaigast. „Seega on üle aastate hea võimalus juba novembris ja just isadepäeval tulla koos perega Piritale lõbusalt ja sportlikult aega veetma,“ sõnas linnaosa vanem.

Samas kinnitas Mölder, et kuna uisuväljakut külmetavad väljaku all olevad torud, ei kao võimalus uisutada ka sel nädalal, mil lubatakse talveilmade asendamist sulaga. Uisutada saab iga ilmaga kella 10.00-22.00, plats on valgustatud ning mängib muusika. Spordikeskuse tervisemajast saab laenutada nii uiske kui ka abivahendeid uisutamise õppimiseks.  Suurima väliliuvälja laiuseks ja pikkuseks on mõlemal juhul ligi 42 meetrit

Üks tund uisutamist maksab 2,50 eurot ning uisulaenutus isikuttõendava dokumendi alusel maksab neli eurot. Õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on soodustust tõendava dokumendi esitamisel uisulaenutus 2,50 eurot. Pirita Spordikeskus asub aadressil Rummu tee 3. Avatud on uisuväljak tõenäoliselt märtsini.