15.03.2017

Tallinna tänavatel alustati kevadkoristusega

Tallinna Kommunaalameti lepingupartnerid tänavapuhastusfirmad on alustanud päevasel ajal kuivkogumisseadmete ja imurmasinatega põhitänavate rentslite puhastamist talvisest prahist ning igapäevaselt teostatakse teemaa haljasalade ja rentslite koristamist. Linnaosadest on mehhaniseeritud kevadkoristusega alustanud Kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosa.

Ööpäevaringselt oli tänavaid puhastamas kokku 11 imurit. Töös oleva tehnika arv sõltub ilmaoludest, kuna osa koristustehnikast on veel seadistatud võimaliku libeduse-ja lumetõrje teostamiseks. Koristustööde käigus niisutatakse tolmu tekke vältimiseks tänavarentslit. Alustatud on ka kõnniteede ja ohutussaarte puhastamisega prahist, kuid kuna püsib öökülmade oht, ei koristata kõikjalt graniitkillustikku, sest öised külmakraadid tekitavad musta jääd ning püsib libeduse oht.

Möödunud ööl teostati töid Estonia pst, Kaarli pst, Toompuiesteel, Paldiski mnt, Põhja pst, Soo tn ,Niine tn, Sõpruse pst, Ehitajate teel, Rahumäe tn, Tervise tn, Pirita teel, Narva mnt, Randvere teel, Pärnu mnt, Vabaduse pst ja kõrgendatud tähelepanu on suunatud sõiduteedele mahajoonitud jalgrattaradade puhastamisele.

Kevadkoristustöödega kõigi jõududega alustamiseks on oluline, et lume- ja libeduseoht oleks möödas ning õhutemperatuur peab olema ööpäevaringselt plusskraadides. Efektiivsete puhastustööde läbiviimiseks peab välistemperatuur olema vähemalt + 5 kraadi ning lumi ja jää rentslitest sulanud. Miinuskraadid ei võimalda eelniisutusega tänavakoristust läbi viia ning samuti välistab see tänavate pesu.

Tallinna Kommunaalamet teeb koostööd Tallinna Munitsipaalpolitseiga kinnistuomanike tähelepanu juhtimiseks kõnniteede ja hoovide kevadiste koristustööde teostamise vajalikkusest. Tallinna Kommunaalamet tuletab meelde, et heakorra eeskirja kohaselt peab kinnistu omanik hoidma korras oma kinnistu kui ka selle piirdeaia ja tegema heakorratöid kinnistuga piirneval alal.

Heakorra-alase olukorra parendamiseks viiakse läbi ka kontrollreide linna ehitusobjektidel, kontrollimaks heakorda nende ümbruses. Komisjoni kuuluvad kommunaalameti ja munitsipaalpolitsei esindajad.

Veebruaris on linna tänavatelt kokku kogutud 141 tonni pühkmeid ning kevadkoristustööd on planeeritud lõpetada hiljemalt 1. maiks.