30.03.2017

Tallinna tarbijaõiguste päeval jagatakse kasulikke nõuandeid

Täna, 30. märtsil kell 11-16.30 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis (Tõnismägi 2) järjekorras juba üheksas Tallinna tarbijaõiguste päev, kus kasulikke nõuandeid jagub nii tarbijatele kui kauplejatele.

Tarbijaõiguste päeval käsitletakse teemasid, mis pakuvad huvi nii tarbijatele, korteriühistute liikmetele kui kaubandusettevõtjatele. Eriti soovitatakse teadmisi hankima tulla internetikaubanduse tarbijatel ja sellega tegelevatel või sellega alustada kavatsevatel ettevõtjatel, kuna infot jagavad internetikaubandusega igapäevaselt tegelevad spetsialistid.

Evi Hindpere Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroost tutvustab korteriühistute töökorraldust pärast uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse jõustumist 1. jaanuaril 2018. Levinumatest tarbijaõiguse väärarusaamadest kõneleb Andres Sooniste Tarbijakaitseametist. E-kaubandusest läbi tarbija ja kaupleja silmade kõneleb Signe Kõiv Eesti E-kaubanduse Liidust ning internetiäri maksustamisest räägib Kadriann Niinepuu ja Priit Vao Maksu- ja Tolliametist. Andreas Sõlg Maksu- ja Tolliametist räägib aga keeldudest ja piirangutest kaupadele postipakkides.

Tarbijaõiguste päeval toimub sünkroontõlge vene keelde. Osavõtt on kõigile tasuta. Täpsema ajakava leiab ja registreerida saab http://www.tallinn.ee/est/tarbija/Tarbijaoiguste-paev-2017