10.01.2018

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot.

„Rahulolu-uuringu andmeil andsid eelmisel aastal linlased ühistranspordile keskmiseks hindeks 4,08,“ ütles linnapea Taavi Aas. „Enne tasuta ühistranspordile üleminekut oli keskmine hinne 3,73. Meenutagem, et viis aastat tagasi läks Tallinn üle tasuta ühistranspordile ning toona hoiatasid kriitikud, et ühistransporti tabab allakäik – selle asemel on aga ühistransport sel perioodil arenenud jõudsamalt kui iial varem.“

Juba viiendat aastat saavad kõik rahvastikuregistris tallinlasena arvel olevad inimesed linna ühistransporti ja linna piires ka elektrironge tasuta kasutada. Ühistransporti kasutas 2017. aastal 80% Tallinna elanikest ning 49% kasutajatest on hakanud viimastel aastatel ühistransporti rohkem või sagedamini kasutama. Ühistranspordikorraldusega Tallinnas on täiesti või üsna rahul 80% sõitjaist ning rahulolematuid on kõigest 5%. Tasuta ühistransporti pooldab 88% kasutajaist.

„Viie aasta jooksul on Tallinna Linnatranspordi AS soetanud üle saja uhiuue keskkonnasäästliku bussi ning 20 uut trammi, seeläbi on veeremi keskmine vanus märgatavalt kahanenud ning sõidumugavused kasvanud,“ loetles Taavi Aas. „Rekonstrueeriti kõik trammiteed ning 4. trammi liin pikendati lennujaamani. Lisaks läbivad vanad trammid põhjaliku noorenduskuri ning Kadrioru liini teenindavad moodsad, ent vanaaegse välimusega retrotrammid. Kahtlemata on lisaks tasuta sõidu õigusele ka kõik see ühistranspordi viimaste aastatega järjest kasvanud populaarsuse põhjuseks.“

Aas lisas, et mõistagi tuleb ühistranspordi arendamisega linnakodanike soove arvestades edasi tegelda. „Tallinna linnavalitsus lähtub ühistranspordi arenguid planeerides vajadusest pakkuda linlastele mugavat, ohutut ning keskkonnasäästlikku teenust,“ lisas Aas.

Uudise rubriigid: