03.05.2016

Tallinna-teemalise etteütluse teksti dikteerib kirjanik Ilmar Tomusk

Reedel, 13. mail 2016 kell 13.00 oodatakse kõiki eesti keele huvilisi Tallinna Ülikooli (Uus-Sadama 5), kus kirjutatakse neljandat korda ülelinnalist Tallinna-teemalist etteütlust. Teksti dikteerib populaarne lastekirjanik Ilmar Tomusk.

Etteütlusele on oodatud igast rahvusest keele- ja kirjandushuvilised, kes soovivad ennast õigekirja tundmises proovile panna. Etteütluse korraldab Tallinna Linnavalitsus koostöös haridusameti ja eesti keele õpetajate ainesektsiooniga. Korraldajate sooviks on rõhutada väärikal Tallinna päeval eesti keele tähtsust.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on hea väljendusoskus oluline igale inimesele, kuid sama tähtis on osata ka oma mõtteid kirjalikult edasi anda. „Õigesti kirjutatud tekst on nagu visiitkaart, mis loob inimesest esmamulje ning äratab tema vastu huvi ja usaldust,“ rääkis Mihhail Kõlvart. „Seepärast kutsume igal aastal teksti dikteerima ühe tuntud Eesti kirjaniku, sest kes veel võiks olla parem eeskuju ja innustaja loomaks sisukaid ja heas kirjakeeles tekste.“  

Enne etteütluse kirjutamist korratakse ühiselt üle edukaks soorituseks vajalikud põhitõed. Tööde parandamise ajal saavad osalejad Ilmar Tomuskiga vestelda ning talle küsimusi esitada. Üritus lõpeb parimate autasustamisega umbkaudu kell 15.

Esmakordselt toimus ülelinnaline Tallinna-teemaline etteütlus 15. mail 2013, mil kirjanik Jan Kausi dikteeritud teksti kirjutas 220 inimest. Oma teksti on dikteerinud ka kirjanikud Andrus Kivirähk ning Eduard Vilde (teine neist näitleja Peeter Kaljumäe kehastuses). Kaasa tegid nii õpilased, üliõpilased kui ka töötavad täiskasvanud, nii eesti kui ka vene keele kõnelejad. 

Eelseisev etteütlus toimub ülikooli Tallinna saalis (Uus-Sadama 5, Mare maja II korrus, ruum M218).

Kuna kohtade arv on piiratud, on palutakse osalejatel kindlasti eelnevalt registreeruda (registreerimise info leiab Tallinna Haridusameti kodulehelt www.haridus.ee

 

Lisainfo:

Viivi Lokk
Üldhariduse osakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel: 640 4549
e-post: viivi.lokk@tallinnlv.ee


Foto: http://www.rmtk.ee/ilmar-tomusk-kohtumisel-opilastega/ 

 

 

Uudise rubriigid: