14.11.2019

Tallinna töörühm arutas ettevõtjatega koostöövõimalusi

URBACT projekti „Haridusasutuste ja kogukonna koostöö arendamine – On Board“ Tallinna töörühm kohtus 13. novembril 2019 Tallinna Kopli Ametikoolis. Seekord oli seminari fookus seatud koostööle ettevõtetega.

Seminarist võtsid osa kahe ettevõtte esindajad: Eurobio Lab OÜ (Natura Siberica) personalijuht Vlada Niitmets ning AS Tallinna Vesi keskkonnateenuste juht Maris Pever. Ettevõtjad tutvustasid oma firmat ning ühiselt kaardistati võimalikke koostöövorme. Püüti leida uusi võimalusi lisaks tavapärastele õppekäikudele, eelkõige selliseid, mis aitaksid mudilastel lasteaias või õpilastel koolis õpitavat siduda päris eluga.

Seminaril vaadati läbi ja täiendati ka Tallinna tegevuskava ning lepiti kokku vahe-eesmärgid järgmiseks seminariks. Projektikohtumisel Albergaria-a-Velhas (Portugal) nähtust ja kogetust tegid kokkuvõtte Kopli Ametikooli direktor Kaspar Kaugija ning Tallinna Haridusameti kommunikatsiooni peaspetsialist Leini Jürisaar.

Seminaril rääkisid loomulikult kaasa ka õpilased. Polina Shlykova Tallinna Õismäe Vene Lütseumist võttis kogetu kokku nii: „Koosolek toimus suures ruumis, kus olid kohad kõikidele, kes tahtsid koolide ja lasteaedade võrgustiku arenemisele kaasa aidata. Mulle meeldis, et pärast sissejuhatust jagati meid linnaosade järgi. Me vahetasime ideid ja kõik said midagi öelda. Õpetajad ja direktorid kuulasid huviga, mida pakkusid õpilased. Mul oli meeldiv pakkuda välja üritusi, mis aitavad lasteaeda ja kooli koos töötada. Oli tore, et pärast ajurünnakut oli ka väike kohvipaus ja me saime teistega tutvuda ja ka ideid vahetada.“

20191113_134745

20191113_144322 (2)

20191113_144155 (2) 

City: Tallinn
Diarist: Leini Jürisaar (Tallinn Education Department)
Title: The Tallinn Working Group of the On Board project discussed possibilities for cooperation with entrepreneurs
Entry: 10
Date: 14.11.2019

Uudise rubriigid: