18.02.2016

Tallinna trammitaristu rekonstrueerimine jätkub Kopli suunal

Eile, 17. veebruaril toimunud töökoosolekul kinnitas Tallinna Linnatranspordi AS juhatus riigihanke komisjoni ettepaneku tunnistada riigihankel “Kopli suunalise trammiliini taristu projekteerimine ja rekonstrueerimine“ edukaks ühispakkujate OÜ Bauschmidt ja AS TREF Nord pakkumus ning sõlmida hankeleping Kopli suunalise trammiliini projekteerimiseks ja rekonstrueerimiseks.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul on rööbastee rekonstrueerimine Kopli suunal loogiline jätk Tallinna tramminduses toimuvatele põhimõttelistele muudatustele. 

„Kolmanda  ja neljanda liini trammiteede rekonstrueerimisega paralleelselt alanud ettevalmistused Kopli suuna kogupikkuses kaasajastamiseks on jõudnud otsustavasse järku ning kui riigihanke tulemusi ei vaidlustata, algavad tööd juba järgmisel kuul ning tuleva aasta oktoobris on kogu pealinna rööbastee viidud 21. sajandi nõuetele vastavaks,“ lubas Tamm. 

Rekonstrueeritava trammitee pikkus on 16 kilomeetrit. Projekt hõlmab trammiteed Viru väljakust kuni Kopli depooni ning selle territooriumil asuvaid rööbasteid. Rööpad viiakse betoonalusele, vahetatakse välja kontaktliin ning kandemastid. Lõigul Suur Rannavärav – Balti jaam viiakse trammitee lähemale Skoone bastionile, arvestades perspektiivset Rannavärava tänava sulgemist autoliiklusele. Kolme veoalajaama paigaldatakse uued seadmed. Viru ringil vahetatakse välja Kopli suunalised pöörangud. Kõik peatused saavad trammiooteplatvormid ning ootekojad. Trammitee sõiduteega ristumised muudetakse ohutumaks, paigaldades sinna foorid ning kujundades ümber liikluslogistilised lahendused. Kopli trammidepoos saab pärast renoveerimist parkida ka uusi CAF Urbos tramme. 

Tööd viiakse läbi kolmes etapis: 

1. etapp: Suure Rannavärava ning Balti jaama vahelisel alal trammitee ümbertõstmine koos trammide ajutise tagasipöörderingi ehitamisega. Etapi kestus on märts kuni oktoober 2016. Trammiliiklus Kopli suunal peatatakse juunist kuni 1.septembrini 2016.

2. etapp: Viru väljaku ja Suure Rannavärava vahelise trammitee rekonstrueerimine koos Viru pöörangute vahetusega. Etapp kestab juunist oktoobrini 2016.

3. etapp: Balti jaama ja Kopli depoo vahelise trammitee rekonstrueerimine koos Kopli depoo ümberehitusega. Etapp kestab oktoobrist 2016 kuni oktoobrini 2017. 

Projekti kogumaksumuseks kujuneb ligi 20 miljonit eurot. 

Lisainfo:
Urmas Tooming
Avalike suhete spetsialist
Tallinna Linnatranspordi AS
Tel. 6434 031, 51 63 516