19.08.2020

Tallinna ühistranspordis kaob paberpiletite müük

Uue piletimääruse järgi kaotatakse paberpiletite müük ühissõidukites.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul vabastatakse ühissõidukijuhid paberpiletite müümise kohustusest, mis võimaldab juhtidel paremini keskenduda oma põhitööle, et püsida paremini sõidugraafikus. Sel suvel katsetati ühissõiduktes sularaha eest pileti ostmise võimaluse kaotamist, mille käigus probleeme ei esinenud.

„Tallinnal on juba praegu kasutusel piletimüügisüsteem, mis võimaldab ühistranspordi kasutajatel osta e-pileteid kõigile Eestis väljastatud Ühiskaartidele, QR-pileteid nii nutitelefoniga kui ka internetist – samuti ka e-tunnipileteid kontaktivaba pangakaardiga esiukse juurest olevast validaatorist,“ rääkis Novikov. „Paberpiletitest loobumine on ka keskkonnasäästlik ja kooskõlas Tallinna valitud teega rohelise pealinna suunas kandideerimaks 2022. aasta Euroopa Rohelise pealinna tiitlile.“

Suurima osta paberpiletite ostjatest  moodustavad turistid. Linna külalised saavad paberil QR-pileti osta lennujaamast, bussijaamast, Viru terminalis ning sadama A- ja D-terminalides olevatest piletiautomaatidest.

2019. aastal moodustasid Tallinna Linnatranspordi kulud seoses sularaha piletimüügiga juhtide poolt kokku ligi 175 000 eurot. Kulude hulgas on inkassatsioon, rahamasinate rent, samuti ka lisatasu maksmine juhtidele sularaha käitlemise eest. Eeltoodule lisanduvad erinevad ühekordsed kulud, nagu näiteks printerite hankimine ühissõidukitesse – 300 EUR/tk (Tallinnas üle 500 ühissõiduki).

Uudise rubriigid: