18.03.2021

Tallinna veebruarikuu klassijuhatajad on Siiri Vilgats ja Ingrid Reiljan

Veebruarikuu klassijuhataja valimiseks esitati kokku 45 tunnustusettepanekut. Vahvate ettevõtmiste kõrval toodi enim välja süsteemsus, inspiratsioon, partnerlus, üksteisest lugupidamine, vastutustundlikkus ning positiivsus.

Siiri Vilgats.jpg

Siiri Vilgats, Tallinna Kuristiku Gümnaasium

Kiidusõnu Siiri Vilgatsi kohta on jagada palju. Lastel ja lapsevanematel on Siiriga väga head suhted. Näiteks juhtus ühel õpilasel kelguõnnetus, mille tagajärjel tuli tal pikalt nii haiglas kui seejärel ka kodus viibida. Klassijuhataja Siiri oli kogu selle aja õpilasele ning perele toeks- iga päev ühenduses. Toetus oli perele äärmiselt oluline. Klassijuhataja korraldas klassiga lapsele videokõnesid, kus terve klass sai head paranemist soovida ning talle sünnipäevalaulu laulda. Terve selle aja teadis pere, et last oodatakse ja igatsetakse väga kooli tagasi. Tegemist on väga suure südamega õpetajaga. Ta arvestab lapse vajadusi ja olukorda ning on ka klassis ümberkorraldusi teinud, et kõik tunneksid ennast hästi. Klassijuhataja Siiri on alati kättesaadav, juhendab ning toetab distantsilt. Vanemate sõnul jääb kiidusõnu talle väheks ning neil on väga hea meel, et just Siiri on nende laste klassijuhataja on. Ka lapsed ise räägivad õpetajast ainult head: Siiri on väga hooliv ja toetav klassijuhataja, ta on kättesaadav nii oma õpilastele kui ka õpilaste vanematele, ta ei jäta ühtegi probleemi lahendamata. Õpilastega on ta väga kannatlik ja sõbralik, märkav ja abivalmis, soe ning südamlik. Siiri on vastutustundlik, avatud ja väga lahke õpetaja. Ta märkab õpilaste tugevusi, soove ja vajadusi ning lapsed armastavad teda!

Tunnustusettepaneku esitasid lapsevanemad.

IMG_8543.JPG

Ingrid Reiljan, Tallinna Nõmme Põhikool

6a klassijuhataja Ingrid Reiljanile on oluline iga õpilase areng. Kassijuhatajana oskab ta jagada häid nõuandeid ning leiab alati aega, et oma klassi õpilastega rääkida. Klassile planeerib ta mitmekülgset tegevusi, nii teatrikülastusi kui meeskonnamänge, et õpilased õpiksid üksteisega arvestama ja teineteisest lugu pidama. Samuti on õpetaja Ingridi jaoks oluline väärikas käitumine, seda õpetab ta ka oma õpilastele. Ingridi klassis õpib haridusliku erivajadusega õpilane, keda ei jäeta kunagi tahaplaanile, vaid kaastakse alati klassi tegevustesse. Kuna Ingrid on Nõmme Spordiklubi kergejõustiku treener, siis tema käe all on sirgunud mitmed Eesti meistrid. Ingrid Reiljan on klassijuhataja, kes oskab oma eeskujuga innustada õpilasi elama teadlikult ning tervislikult, liikuma värskes õhus, tegelema erinevate spordialadega-matkamisega, orienteerumisega, uisutamisega, suusatamisega, slaalomiga, kergejõustikuga. „Iga ilmaga saab õues liikuda!“ see on õpetaja sõnum oma õpilastele. Ta pani oskuslikult Nõmme metsas orienteeruma kogu koolipere nii mobiiltelefoni äpi kui ka maastikukaardi abiga. Samuti on TV 10 olümpiastardi sarjas osalemine tema eestvedamisel olnud õpilaste hulgas populaarne. Heategevuslikul teatejooksul osaleb Nõmme Põhikool samuti suure koosseisuga, sest õpetaja on innustanud õpilasi selles osalema. Ingridi hobiks on kasvatada ja õpetada teraapiakoeri, kes õpilastele väga meeldivad ning praegusel pingelisel ajal on tublid stressimaandajad.

Tunnustusettepaneku esitajaks Tallinna Nõmme Põhikooli juhtkond ja 6.a klassi õpilased.

 

Lisaks tunnustame: 

Diana Mölder, Haabersti Vene Gümnaasium
Eveli Veske, Jakob Westholmi Gümnaasium
Eha Selg, Kadrioru Saksa Gümnaasium
Reeli Kaselaid, Kalamaja Põhikool
Ilona Jakovlev, Karjamaa Põhikool
Anna Tavstõgina, Lasnamäe Gümnaasium
Irina Davõdova, Lasnamäe Põhikool
Julia Mumma, Lasnamäe Vene Gümnaasium
Kaili Kuldsaar, Merivälja Kool
Dagne Press, Pelgulinna Gümnaasium
Tiina Jõe, Pirita Majandusgümnaasium
Juta Ehasalu, Ristiku Põhikool
Maarika Paun, Tallinna 21. Kool
Kristel Kubber, Tallinna 32. Keskkool
Natalja Voskolovitš, Tallinna 53. Keskkool
Lilli Arumäe, Tallinna Arte Gümnaasium
Liina Urb, Tallinna Heleni Kool
Kaia Norberg, Tallinna Inglise Kolledž
Helle Kiviselg, Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Inna Kauts, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Rivo Määr, Tallinna Kivimäe Põhikool
Ruth Lauer, Tallinna Kristiine Gümnaasium
Heidi Ader, Tallinna Kunstigümnaasium
Sandra Heidov, Tallinna Laagna Gümnaasium
Jana Asperk, Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Lada Kudrjašova, Tallinna Mahtra Põhikool
Maia Masing, Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Irina Belokurova, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
Margarita Mažeiko, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
Irina Grihhina, Tallinna Mustjõe Gümnaasium
Kersti Sepper, Tallinna Nõmme Gümnaasium
Liina Juurikas, Tallinna Pääsküla Kool
Alla Afanassjeva, Tallinna Rahumäe Põhikool
Külli Veerme, Tallinna Saksa Gümnaasium
Lea Kütt, Tallinna Südalinna Kool
Helen Linnok, Tallinna Tehnikagümnaasium
Ege Kuusk, Tallinna Tondi Kool
Jelena LoskutovaTallinna Tõnismäe Reaalkool
Aina PormanTallinna Õismäe Gümnaasium
Jelena Loos, Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Triin Timm, Tallinna Ühisgümnaasium

Uudise rubriigid: