20.11.2016

Tallinnas, Raekoja platsil, on avatud traditsiooniline jõuluturg

Tallinna Raekoja platsil on pooleteise kuu jooksul avatud jõuluturg, mida on esile tõstetud ühe kaunima ja soodsamana Euroopas.

Tallinna jõuluturg on avatud 18. novembrist kuni 7. jaanuarini iga päev. Pühapäevast neljapäevani saab turgu külastada kella 8-22 ning reedeti ja laupäeviti kella 8-23. Aastavahetuse ööl on jõuluturg avatud kuni kella 2.30-ni.

Traditsiooniliselt on jõuluturul müügil suur valik kingitusi ja maiustusi, pakutakse sooje suupisteid ja jooke. Eelis kuulub Eesti käsitööle ja toiduainetele. Reedeti ja laupäeviti kella 16-19 ning pühapäeviti kella 12-15 toimuvad laval etteasted (täiendav info www.ChristmasMarket.ee).

Jõulukuusk püstitati Raekoja platsile eelmisel neljapäeval ning algasid ettevalmistused jõuluturu rajamiseks. Esimesel advendil, 27. novembril süüdatakse Raekoja platsi jõulupuul advendiküünal.

Jõuluturg toimub Tallinna Raekoja platsil 1991. aastast ja on maailmas tublisti populaarsust kogunud.  Näiteks reastas Ameerika Ühendriikide uudistekanal CNN 2013. aastal kaheksa kõige ilusamat talvevaadet, mille hulgas oli ka Tallinna jõuluturg (vt http://edition.cnn.com/2013/11/20/travel/winter-scenes/). Business Insideri Hollandi väljaande äsjaste arvutuste järgi pälvis Tallinna jõuluturg Euroopa kõige soodsama jõuluturu tiitli – Tallinna jõuluturu külastamine on teistest soodsam nii toidu kui siinse majutuse ja transpordi poolest. Võrreldes eelmise aastaga on Tallinna hinnad langenud kümne protsendi võrra.