05.10.2017

Tallinnas, Salme kultuurikeskuses kestab kahepäevane 60+ festival

Kolmapäeval algas Tallinnas, Salme kultuurikeskuses kaks päeva kestev 60+ festival, mis tänavu kulgeb juhtmõtte all „Jagades teadmisi, ühendame põlvkondi“.

Juba 8. korda toimuv 60+ festivaliga tähistatakse ühtlasi ka eakate päeva, mis kalendri järgi oli 1. oktoobril.

Festivalist osavõtjaid tervitas Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. „Tallinna linn on festivali algusest peale rahaliselt aidanud. Miks Tallinn seda festivali toetab? Sest tahame ka pealinna 60+ inimestele anda võimaluse saada uusi teadmisi, sõlmida uusi tutvusi, samas anda võimaluse kohtumiseks vanade tuttavatega. Festival on samuti selline koht, kust võib uuteks tegutsemisteks idee saada“, ütles Aas.

Tervituskõnega esines ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

Festivali kavas on mess, loengud, ettekanded ja ka eakate taidluskollektiivide esinemised. Loenguid on planeeritud nii tervise, toitumise, omastehoolduse, aktiivse eluviisi kui ka muudes valdkondades Messil on erinevatel ettevõtetel võimalus tutvustada eakatele suunatud tooteid ja teenuseid.

Täna, 5. oktoobril toimuv eakate festivali teine päev on  nimetatud Tallinna päevaks. Selle päeva raames on  kõigile Tallinna linnaosadele antud 15 minutit lavaaega, et iga linnaosa saaks tänada oma 60+ rahvast rahvusvahelise eakate päeva puhul. Tallinna päeva avab neljapäeval, 5. oktoobril kell 10 abilinnapea Merike Martinson.

Täna kuulutatakse välja ka konkursi „Aastad täis sära ja väärikust“ laureaadid, toimub nende pidulik tunnustamine.