20.10.2021

Algas õpetajate vaktsineerimine tõhustusdoosidega

Tallinnas algas koolitöötajate vaktsineerimine tõhustusdoosidega, praeguse seisuga soovib kolmandat doosi juba üle 1200 koolitöötaja enam kui 30 koolist.

„Õpetajate revaktsineerimine on ülioluline, et õppetöö saaks jätkuda ja lapsed saaksid võimalikult palju osaleda kontaktõppes. Paraku on haigestumine tõusuteel – ulatuslikud koroonakolded on eilse seisuga 46 Tallinna koolis, kusjuures ainuüksi kahe nädalaga on see arv suurenenud 22 võrra. Lisandub veel rohkesti üksikjuhtumeid,“ rääkis Tallinna koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Alla 12-aastaseid lapsi vaktsineerida ei saa, kuid haigestuvad nemadki. Seega on õpetajate vaktsineerimine vajalik nii nende endi kui ka õpilaste kaitseks ja algav koolivaheaeg on selleks väga hea aeg.“

Eelmise nädala seisuga oli Öpiku sõnul haigestunud üle 70 õpetaja. „Nädalatagusega võrreldes oli see tõusnud 22 võrra ja tõenäoliselt on käesoleva nädala numbrid veelgi suuremad,“ ütles Öpik ja lisas, et haigestunud õpilaste arv kasvas nädalaga 222-lt 291-le ning haigusjuhtumitega klasside arv 161-lt 203-le. „Vaktsineerimine aitab tõendatult kaasa viiruse leviku pidurdamisele. Haigestumist see täielikult ei välista, kuid haiguse kulg on vaktsineeritud inimestel enamasti oluliselt kergem.“  

Tõhustusdoosi saavad teha haridustöötajad, kellel on eelmise vaktsiinikuuri lõppemisest või haiguse läbipõdemisest möödunud vähemalt kuus kuud. Eelistatult soovitakse vaktsineerimisbrigaadi kooli ning koolivaheaja paiku käibki brigaad kohapeal ligi 30nes koolis. Samuti on koolitöötajatel mugav saada oma tõhustusdoos koolivaheajal Tallinna vaktsineerimistelkides.

Kolmanda doosiga on juba vaktsineeritud Iru hooldekodu kliendid ja peagi ka töötajad. Lähiajal alustatakse lasteaiatöötajate ja seejärel sotsiaaltöötajate revaktsineerimisega.

Alates sellest nädalast muutis Terviseamet lähikontaktsete kaardistamise ja teavitamise korda. Koolid kaardistavad nüüd ise haigestunud õpilase lähikontaktseid ja teavitavad lapsevanemaid nii lihtsustatud karantiinist kui ka isolatsiooni pikkusest. 

   

Uudise rubriigid: