19.09.2016

Tallinnas algas rahvuskultuuride nädal

Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva nädalapikkuse festivaliga 19.–25. septembrini. Rahvuskultuuride nädalal on võimalik tutvuda erinevate rahvaste kultuuriga, toimuvad näitused, kontserdid, loengud ja õpitoad. Üritused on tasuta.

Nädala jooksul saab vaadata näitusi eri rahvaste ornamentidest, ersa mütoloogiast ja soome-ugri kunstnikelt. Toimuvad nii mänguasjade meisterdamise kui ka tantsude ja käsitöö õpitoad. Loengutes ja arutelude käigus saab tutvuda soome-ugri rahvaste, eestirootslaste, romade, tatarlaste, mari ja esra rahvaste ning paljude teiste Tallinnas elavate kogukondadega. Tallinna Linnamuuseum, Ukraina kultuurikeskus ja Rootsi-Mihkli kirik korraldavad mitmeid põnevaid ekskursioone. Toidukultuuri tutvustavad korealased, udmurdid, ukrainlased, marid, romad ja venelased. Mitmekülgne programm on ka lastele, kes saavad läbi mängude, meisterdamise, lugemise ja muinasjuttude osa erinevate rahvaste eluolust, ajaloost ja traditsioonidest.

Festivali programm ja registreerimisinfo on SIIN.

Rahvuskultuuride nädal Facebookis.

 Rahvuskultuuride nädalaks on programmi ette valmistanud Tallinna Keskraamatukogu ja Tallinna Linnamuuseum filiaalidega, Tallinna Rahvaülikool ja Vene Kultuurikeskus. Kaasatud on Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit LÜÜRA, EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus, Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm, MTÜ Töökoda-huviklubi STIIL, Ukraina Kultuurikeskus, Vene Filharmoonia ja Eestimaa Rahvuste Ühendus.

rahvuskultuuride_plakat (1).jpg