01.11.2016

Tallinnas algas restoranide nädal

Novembrikuu algul toimub taas Tallinna Restoranide Nädal, mis annab võimaluse linna esinduslikumates restoranides pakutavast soodsa hinnaga osa saada.

Restoranide nädal kestab 1.–7. novembrini, juba kuuendat korda toimuvast ettevõtmisest võtab seekord osa ligi 70 restorani.

Esimest korda toimus Tallinna Restoranide Nädal 2011. aastal, mil Tallinn oli Euroopa Kultuuripealinn. „Siis soovisime, et sellel ettevõtmisel oleks elujõudu ning täna ongi heameel tõdeda, et ettevõtmine lausa pakatab elujõust,“ tõdes abilinnapea Eha Võrk. „Kui esimesel korral osales Tallinna Restoranide Nädalal 25 restorani, siis tänaseks on osalevate restoranide arv jõudnud juba 70 ligi.“ Võrk rõhutas, et meie väliskülalised hindavad Tallinna toiduelamusi kõrgelt ning positiivse elamuse saanud kliendid jagavad innustunult oma toidunaudingute kogemusi, olles seeläbi Tallinna kui atraktiivse toidunautlemise sihtkoha saadikud ja turundajad. „See on ka üks põhjustest miks linn sellel üritusel tänaseni õlga all on hoidnud,“ lisas Võrk.

Tallinna Restoranide Nädala initsiaator on Eesti Restoranide Liit (ERL), ajendiks kahe restoranipidaja algatus Tallinna restoranide kõrget taset laiemale avalikkusele tutvustada. Tallinna Restoranide Nädala eesmärk on elavdada kodust väljaspool söömist kui ühte kultuurielamuse ning suhtlemise võimalust. Restoranide nädala raames pakutakse kokku rohkem kui 28 000 kliendile erakordse hinnaga lõuna- ja õhtusööke kahes hinnakategoorias - lõunasöök 10 eurot ja õhtusöök 20 eurot / lõunasöök 15 eurot ja õhtusöök 30 eurot. Söögikorrad pakutakse välja komplektmenüüdena, mis pärinevad restoranide tavapärasest à la carte menüüst ning esindavad iga restorani olemust parimal moel. Toitude valmistamisel kasutatakse suures osas kodumaist toorainet.

Tallinna Restoranide Nädalal osalemiseks saab kohti reserveerida läbi reserveerimis- ja piletimüügisüsteemi kodulehel www.tallinnresturantweek.ee. Restoranist otse pakkumist osta ei saa, pakkumine kehtib ainult vähemalt üks päev ette broneerides.

Restoranide nädal on New Yorkist alguse saanud ülemaailmselt populaarne turundusaktsioon. Sarnaseid üritusi korraldatakse sadades linnades üle maailma - Londonis, Amsterdamis, Barcelonas, Bostonis, Atlantas, St Moritzis jne. Need edukad üritused on saanud iga-aastasteks tõmbenumbriteks nii kohalikele elanikele kui turistidele.