31.08.2017

Tallinnas algavad uued keskkonnaharidusprogrammid koolidele ja lasteaedadele

Tallinna õpilased saavad 2017/18. õppeaastal taas osaleda keskkonnahariduslikes õppeprogrammides Harjumaa keskkonna- ja loodushariduskeskustes. Esmakordselt osalevad ühisprojektis ka lasteaiad.

Algaval õppeaastal toetab SA KIK Tallinna Haridusameti esitatud kaht keskkonnahariduse projekti haridusasutustele: „Keskkonnahariduslikud programmid Tallinna koolidele 2017/18. õa“ ja „Keskkonnahariduslikud programmid Tallinna lasteaedadele 2017/18. õa“.

Projekti kaudu suurenevad laste  teadmised keskkonnahoiust, loodushariduslikud teadmised ja tõuseb üleüldine keskkonnateadlikkus. Samuti võimaldab projektides osalemine õppida vahetu kogemuse kaudu looduses, muuseumiruumides, kus on nende valitud õppetegevuse jaoks loodud  sobiv ja õppimist toetav keskkond.

Koolidel on võimalik juba kolmandat õppeaastat järjest osaleda 20 erineva loodushariduskeskuse (Tallinna Loomaaed, Tallinna Botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum jne) pakutavates õppeprogrammides. Projektis osaleb 45 kooli ning iga registreeritud klass saab valida ühe õppekäigu. Esmakordselt osaleb ühisprojektis ka 62 lasteaeda.

Varasemate aastate projektid on koolidele väga meeldinud, õpilased ja õpetajad on olnud rahul, pakutavad programmid on huvitavad ja praktilised. Hästi on vastu võetud ka see, et kogu korralduslik pool pole olnud kooli õlgadel – projekti on koordineerib Lehola Keskkonnahariduskeskus.

 

Lisainfo:

Ene Urman
Lehola Keskkonnahariduskeskus, projektijuht
58668009
leholakhk@gmail.com

Uudise rubriigid: