12.02.2021

Haaberstis avati uus lasteaed

Haaberstis aadressil Järveotsa tee 33 avati uus, vahva nimega lasteaed Naksitrallid. Linna moodsaimas lasteaiahoones on kohti kuni 280 lapsele.

„Naksitrallid on täiesti uus lasteaed, mis asutati möödunud aasta 1. oktoobril, kui hoonet alles ehitati. Nüüd on maja valmis ning juba tuleval nädalal võivad lapsed tulla. Lasteaias avatakse 14 rühma, sh ka rühmad erivajadustega lastele,“ rääkis Tallinna haridusala kureeriv abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Hoone on kavandatud ja ehitatud nii, et lastele oleks tagatud toimiv, huvitav ja turvaline, aga ka ilus õpikeskkond. Lisaks avaratele ja lapsesõbralikele rühmaruumidele, mis on olemas kõigis uutes lasteaedades, on Naksitrallide lasteaias ka ühtteist erilist. Näiteks väikese laululava mõõdus õuesõppe paviljon, kuhu mahub korraga laulma kasvõi terve lasteaed, või siis bassein koos vajalike abiruumidega ujumise algõpetuse läbiviimiseks.“

Lasteaia teisel korrusel paikneb avar saal pindalaga 199 m2, kuhu võib istuma mahutada kuni 200 külalist, saalis on teisaldatav lava ning tänapäevane lavavalgustus ja helitehnika. Esimesel korrusel asub laste köök, kus mudilased saavad pliidil ja ahjus söögi tegemist õppida. 

Uuele lasteaiale nime valides peeti Belobrovtsevi sõnul esmatähtsaks, et see meeldiks lastele. „Samuti soovisime, et nimi annaks edasi nii lasteaiale kui ka linnale olulisi väärtusi – keskkonnahoidu, hoolivust, koostööd, sallivust ja loovust – ning teeks kummarduse eesti lastekirjanduse klassikale,“ lausus Belobrovtsev.

„Naksitrallide lasteaia õppe- ja kasvatustegevust läbivaks teemaks ongi just väärtuskasvatus, sest tuleviku ühiskond sõltub väga paljuski just nendest väärtustest, mida me praegu lastele õpetame“, rääkis lasteaia direktor Pärje Ülavere. Kuna lasteaias avatakse nii eesti- kui ka vene õppekeelega rühmad, toob direktor ühe olulisema prioriteedina esile veel eesti keele õppe, et kõikidel lastel oleksid võrdsed võimalused Eesti ühiskonnas ja kultuuriruumis edukalt toime tulla.

Haabersti linnaosavanema asetäitja linnaosavanema ülesannetes Oleg Siljanov sõnas, et Haabersti on hoogsalt arenev piirkond ning hinnatud elupaik. „Linnaosa elanike arv on aasta aastalt üha kasvanud ning see on toonud piirkonda juurde palju lastega peresid,“ ütles Siljanov. „Lisaks uuele Naksitrallide lasteaiale, mis pakub kaasaegseid ja mitmekesiseid õpivõimalusi, panustatakse Haaberstis haridusvaldkonda veelgi. Käesoleval aastal lõpetatakse nii Järveotsa lasteaia kui ka Mustjõe gümnaasiumi tervikrenoveerimised ning valmivad uued ruumid Haabersti noortekeskuse tarbeks,“ rääkis Siljanov ning lisas, et järgnevatel aastatel on plaanis korrastada ka teised Haabersti lasteaiad.

Tallinnas kehtiva korra kohaselt komplekteeriti lasteaia Naksitrallid esimesed rühmad ülelinnalise üldjärjekorra alusel. Koha taotlusi järgmisteks aastateks saavad vanemad esitada Tallinna Haridusameti iseteeninduskeskkonnas.

Tallinna Lasteaia Naksitrallid hoone projekteeris ConArte OÜ ja ehitas OÜ Astlanda Ehitus. Sisekujunduse kavandas samuti ConArte OÜ, mööbli tootis Kitman Thulema AS. Kogu projekti maksumuseks oli 5,56 miljonit eurot. Projekti „Järveotsa tee 33 hoone rekonstrueerimine lasteaiaks" toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lasteaed Naksitrallid on viimase kolme aasta jooksul teine uus lasteaed Haabersti linnaosas peale Veerise lasteaeda ning ka vanade lasteaedade remondiga on hoogsalt alustatud. Praegu renoveeritakse Järveotsa lasteaeda, järgmisel aastal alustatakse Rukkilille lasteaia renoveerimisega ning seejärel tehakse linnaosas korda veel viis lasteaeda. Sügiseks lõpeb ka Mustjõe Gümnaasiumi tervikrenoveerimine, mis tähendab, et kõik Haabersti koolid on siis uuenduskuuri juba läbinud.

Vaata kõiki pilte (fotod: Ilja Matusihis, Pealinn)

 Tallinna lasteaed Naksitrallid_foto Ilja Matusihis.jpg

el_regionaalarengu_fond_horisontaalne.jpg 

Uudise rubriigid: