01.03.2018

Tallinnas esineb Venemaa jazzilegend David Goloschekin

Märtsikuu esimesel pühapäeval, 4. märtsil kell 17 annab Tallinna jazziklubis Philly Joe's (Vabaduse väljak 10) kontserdi Venemaa legendaarne jazzmuusik David Goloschekin koos oma ansambliga. Kontserdil on kaastegev noor vokalist Julia Kasjan.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et täna on David Goloschekini ansamblil, kes on professionaalsete oskuste ja maailma tunnustuse tipus, õigustatult juhtiv koht Venemaa ja Euroopa jazzis. „Ansambli solist Julia Kasjan on aga noor andekas vokalist ja rahvusvaheliste võistluste laureaat,“ nentis  Belobrovtsev. „Eeloleval pühapäeval on kõigil muusikasõpradel ainukordne võimalus tulla ja nautida legendaarse jazzilegendi David Goloshchekini ja tema ansambli suurepärast kontserti.“

David Goloschekini jazzansambel loodi 1968. aastal Leningradis (praegune Peterburi). Ansamblisse kuulusid linna parimad muusikud ja juba esimeste avalike esinemistega asuti Leningradi jazzielu juhtima. Järgnesid võidukad esinemised erinevatel riigi festivalidel ja alates 1971. aastast avaldas plaadifirma Meloodia rea ansambli plaate, mis said muusikaaustajate seas ülipopulaarseks.

Alates 80ndate keskpaigast toimusid bändi kontserttuurid Ameerikasse ja Euroopasse. Pärast edukat esinemist Los Angeleses 1990. aasta jazzifestivalil kutsuti ansambel populaarseimasse Hollywoodi telesaatesse "Johnny Carson Show", mis põhjustas ajakirjanduse vaimustuse. Ansambli 90ndad aastad olid täis külalisesinemisi Brasiilias, Saksamaal ja Soomes, kontserditegevust jazzi filharmoonias, raadio- ja televisioonisalvestusi ning plaatide avaldamist.

Uksed avatakse kell 16.00.

Venemaa jazzilegend esineb Tallinnas kultuuriameti kutsel.

Lähemalt leiab kontserdi ja piletite kohta infot:

http://huvi.tallinn.ee/uritus/jazzilegend-david-goloschekin-quintet-feat-julia-kasjan-rus#

või https://www.facebook.com/events/334547280373022/