22.04.2020

Tallinnas jääb juuli lõpuni ära mitmeid kavandatud suurüritusi

Tallinna linn otsustas kuni juulikuu lõpuni ära jätta planeeritud suurüritused, et kaitsta linlaste tervist ja ennetada võimalikku uut viirusepuhangut.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tuli see otsus teha, kuna ei ole veel teada, millal koroonaepideemia Eestis ja kogu maailmas raugeb. „Suurüritused tooksid Tallinnasse arvukalt külalisi kõikjalt ning sellised rahvakogunemised võivad vallandada uue haigestumiste laine. Seetõttu tuleb meil loobuda nii traditsioonilistest üritustest, nagu näiteks Tallinna päev, Vanalinnapäevad ja Merepäevad, kui ka paljudest teistest suvekuudeks kavandatud suurüritustest, muuhulgas rahvusvahelistest spordivõistlustest,“ ütles Belobrovtsev. „Usun, et kui me kõik koos pingutame – vältides praegu vahetuid kontakte ja pidades kinni kõigist eriolukorra reeglitest, siis toob sügis meile rikkalikku kultuuriprogrammi.“

Ära jäetakse või edasi lükatakse kõik mais, juunis ja juulis toimuma pidanud rahva- ja spordiüritused, mille peakorraldajaks on Tallinna linn. „Tallinna päevaks 15. mail olid meil suured plaanid, mida kahjuks pole võimalik ellu viia, kuid midagi huvitavat püüame siiski pakkuda, näiteks traditsiooniline ülelinnaline etteütlus viiakse seekord läbi virtuaalselt,“ rääkis Belobrovtsev. „Samuti on linnal valmisolek korraldada suvel operatiivselt tasuta üritusi, mida olukord ja piirangud sel hetkel lubavad, sest soovime linlastele võimaldada meelelahutust ka keerulisel ajal.“

Abilinnapea lisas, et linn ei saa teha otsuseid eraettevõtjate eest, kuid loodetavasti saavad kõik olukorra tõsidusest aru ning lähtuvad samadest põhimõtetest. „Spordiorganisatsioonid on juba oma otsused teinud – mitmed rahvusvahelised spordiüritused jäävad ära või lükkuvad edasi. U17 Euroopa meistrivõistluste jalgpalliturniir jääb ära, augusti algusesse kavandatud IRONMAN Tallinn 2020 viiakse üle septembri esimesele nädalavahetusele. Edasi lükatakse ka 4. rahvusvahelised curlinguturniirid „White Nights Trophy 2020“ ja „Tallinn One Day Mixed Doubles Challenge 2020“, Baltic Futsal League (Balti Saalijalgpalli Liiga), rahvusvahelised võistlused Elegance Cup 2020 iluvõimlemises, 17. kurtide male maailmameistrivõistlused ning rahvusvaheliste võistluste Tallinn Indoor Cup 2020 castingus,“ märkis Belobrovtsev.

Eelnevalt on ära jäänud seitse kaalukat spordivõistlust, seal hulgas Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni U18 jäähoki maailmameistrivõistlused (divisjon 2 grupp A) ning lauahoki maailmakarika etapp Tallinn Cup 2020.

Suure igakevadise rahvaspordisündmuse „Maijooks“ korraldajad langetavad lõpliku otsuse pärast riigi järgmisi otsuseid avalikele üritustele seatavate piirangute kohta.

Uudise rubriigid: