03.10.2016

Tallinnas jätkub lasteaia- ja sõimekohti kõigile väikestele linlastele

Tallinnas jätkub lasteaia- ja sõimekohti kõigile linna lastele, kelle vanemad seda soovivad. Käesoleval sügisel on ligi 50 vaba kohta sõime- ning 260 aiarühmas.

Enim on vabu kohti Mustamäel ja Lasnamäel, kus on võimalik koheselt saada lasteaiakoht igas vanuses lapsele alates pooleteisest eluaastast.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linn aastaid pingutanud selleks, et pakkuda lasteaiateenust kõigile vajajatele. „Oleme ehitanud uusi lasteaedu, võtnud kasutusele moodulmajad ning lasteaedade vabad ruumid. Lõime mõne aastaga tuhandeid uusi lasteaiakohti, kuid väga kiiresti kasvas ka laste arv ning sõimekohti nappis pidevalt,“ ütles abilinnapea. „Tänavu sügisel võime aga tõdeda, et ka sõimekohti jätkub igale soovijale.“

Kuigi Tallinnas on lasteaedade teeninduspiirkonnaks kogu linn, soovivad vanemad enamasti lasteaiakohta kas kodu või töökoha läheduses. Seetõttu oleks vaja luua rohkem lasteaiakohti Kesklinna ja Nõmmele.

„Olemegi alustamas uue lasteaia ehitusega Kadriorgu Koidula tänavale ning ka Kraavikrõlli lasteaia juures Nõmmel renoveerime lasteaia tarbeks ühe hoone,“ rääkis Kõlvart. „Nii saame juurde ligi 210 uut lasteaiakohta ning loodetavasti saame siis katta kohavajadused ka piirkonniti.“

Infot vabadest lasteaiakohtadest leiab Tallinna Haridusameti kodulehelt www.haridus.ee ning kui keegi on siiski koha leidmisega hätta jäänud, võib ta pöörduda haridusameti spetsialistide poole, kes aitavad leida perele sobiva lahenduse.