04.05.2018

Tallinnas jätkub supergraafiliste seinapiltide rajamine

Käesoleval aastal kolmandat korda toimunud hoonete fassaadidele rajatavate supergraafiliste seinapiltide ideekonkursile laekus aprillikuu alguses ühtekokku kümme pakkumust. Täna, 4. mail asub supergraafiliste seinapiltide rajamise konkursi žürii hindama võistlustööde vastavust konkursi tingimustele ning valima auhinnatavaid ideekavandeid.

 

Tallinna Linnavolikogu esimehe ja žürii esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul on supergraafiliste seinapiltide ideekonkursi eesmärk hoonete välisilme elavdamine ning seeläbi linnapildi kaunistamine. “Meie eesmärk on linna kaunistamine ja Eesti professionaalse kunsti toomine linnapilti, mis tekitaks linlastes positiivse meeleolu,” märkis Kõlvart. „Ühtlasi pakub supergraafika loomine kunstnikele ja disaineritele, kes soovivad panustada linnaruumi ja kunsti arengusse, legaalse ja suurejoonelise võimaluse teostada oma ideid korterelamute seintel.“

 Supergraafiliste seinapiltide rajamiseks on 2018. aasta eelarves 40 000 eurot, millest konkursi auhinnafondi suuruseks on 3x1000 eurot. Preemiad jagatakse ideekonkursi žürii poolt välja valitud kolmele parimale kavandile.Välja valitud ideekavandite autoritega sõlmib Tallinna Kommunaalamet hankelepingu tööde teostamiseks hiljemalt 31.07.2018.

 Esmakordselt toimus supergraafiliste seinapiltide ideekonkurss 2016. aastal. Supergraafika näol on tegemist suuremõõtmelise kunstiteosega, mis on kantud hoone fassaadile või seinale. Seda eristab illegaalsest grafitist lubatavus ehk teosele on antud luba ja kooskõlastus, see sobib linnapilti ning samuti on teada töö autor.