02.01.2019

Tallinnas mitmekordistuvad puudega inimeste hooldajate toetused

Tallinnas tõusevad uuest aastast mitmed toetused, mis on seotud erivajadustega inimestega.

Märkimisväärne toetuse tõus puudutab puudega inimeste hooldajaid. Sügava puudega inimeste hooldaja toetus tõuseb alates järgmisest aastast 40-lt eurolt 100-le eurole kuus ning raske puudega inimeste hooldaja toetus 30-lt eurolt 50 eurole kuus.

„Toetustele suunatakse kokku üle 2,3 miljoni euro ning makstakse sotsiaalmaksu omakorda üle pooleteise miljoni euro. Peame arvestama, et hooldus on hooldaja igapäevane füüsiline tegevus hooldatavale kõrvalabi osutamiseks, alates hügieenitoimingutest ja riietamisest, lõpetades abistamisega liikumisel, suhtlemisel või söömisel. See on väga tänuväärne ja nii füüsiliselt kui vaimselt raske töö,“ sõnas Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder, kelle sõnul on toetuse abil ehk veidigi kergem hooldajatel oma vältimatuid kulutusi katta.

Samuti tõuseb puudega lapse toetus 76,70-lt eurolt 100-le eurole aastas ning kahekordistatakse omastehooldajate asendusteenust.

„Sellega vähendame hooldajate hoolduskoormust, sest asendusteenuse toel saavad omastehooldajad endale pisutki juurde väljateenitud puhkehetki ja vaba aega, et käia poes, arsti juures või võtta lihtsalt hetkeks aeg maha,“ selgitas Mölder.