15.11.2016

Tallinnas mõõdeti lumekatte paksuseks 9 cm

15. novembri hommikul kell 8 mõõdeti lumekatte paksususeks Tallinn-Harkus 9 cm. Tallinna Kommunaalameti lepingupartnerid vedasid vanalinnast ja kesklinnast möödunud ööpäeval välja 735 kuupmeetrit lund. Lumekoristuse tehnikaühikuid oli väljas 73 ja käsitsitöö brigaade 31.

Seoses maha sadanud lumega ja jätkuva sajuga tuletab Munitsipaalpolitsei Amet meelde, et vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanikul kohustus teostada kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal  heakorratöid, sealhulgas lumekoristust ja libedusetõrjet. Puhastusalal tuleb heakorratööde tegemine lõpetada hommikul kella 7.00-ks (v.a rasked ilmaolud). Vajadusel tuleb puhastusala puhastada ka päeva jooksul, et tagada puhastusalal heakord.

Libedusetõrjeks tuleb kasutada puistegraanuleid, mille läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

Tallinna kodulehe rubriigis „Hetkel oluline“ on üleval juhendmaterjal „Ohutusnõuded katuste lumest ja jääst puhastamisel“ http://www.tallinn.ee/est/Ohutusnouded-katuste-lumest-ja-jaast-puhastamisel

Juhendmaterjali juurde on lisatud katuste koristamisega tegelevate ettevõtete loetelu koos kontaktandmetega. Ettevõtete kontaktandmeid on võimalik saada ka helistades Tallinna abitelefonile 1345.

Ilmaprognoosi kohaselt sajab täna kohati lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Õhtupoolikul jõuab saartele tihedam sajuala ja laieneb mandrile. On jäidet! Kagu- ja lõunatuul tugevneb 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15, õhtul kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on -2..+2, saartel kuni +4°C.