03.11.2014

Tallinnas on avatud Eesti esimene Kassikohvik

Tallinnas on avatud Eesti esimene Kassikohvik Nurri, kus saab tutvuda uut kodu vajavate toredate ja sõbralike kiisudega ja samas juua ka tassi kohvi ja süüa maitsvat kooki.

Kassikohvik on mõeldud rahulikuks ajaveetmise kohaks ja suhtluseks armsate kiisudega. Kassid on pärit Kasside Turvakodust ja nende eest hoolitsetakse täie vastutustundega ja parimal võimalikul moel. Valime kohvikusse niisugused kiisud, kes armastavad inimeste seltskonda, saavad omavahel hästi läbi ja on hea tervisega.

Nurri kohvikus pakume külastajatele lisaks kohvile ja koogile ka salateid ja pirukaid. Kõige olulisem põhjus kohviku külastamiseks on aga võimalus veeta aega kümne kassi seltsis, kes sulatavad südame ja peletavad üksinduse, väsimuse, halva tuju ja stressi. Võib lihtsalt kasse vaadata või nendega mängida, kiisusid pildistada või joonistada. Eriti südame külge kasvanud kassid võivad külastaja juures leida uue kodu.

Giza 2.JPG

Kõik kohvikukiisud on tänavatelt leitud peremeheta loomad. Kuigi kohvik on olnud avatud vaid loetud päevad, on juba kolm meie kiisut leidnud endale uue hooliva pere! Kohviku peamine eesmärk ongi see, et koduta kassid endale kodu leiaksid.

Kassikohvikus kehtivad külastajatele ka mõned reeglid, mis aitavad tagada loomade turvalisuse ja õige kohtlemise. Näiteks on kohvikul kaks ust, mida ei tohi korraga avada.

Samuti ei tohi segada magavaid loomi ja häirida neid, kes mängida/suhelda parasjagu ei soovi. Lapsed on kohvikusse oodatud, sest nii on neil võimalik õppida vanemate järelevalve all loomadega õigesti käituma ja nende märguannetest aru saama.

Võimalusel palume külastuse broneerida www.nurri.ee lehel. Infot ja pilte meie kiisudest leiate ka meie Facebooki lehelt.


Sarnaselt teiste kassikohvikutega on meil külastustasu, mis on mõeldud kohviku tegevuskulude ja eelkõige kassidega seotud kulude katteks. Et kiisusid mitte liigselt väsitada, saame vastu võtta palju vähem külalisi kui teised Tallinna kohvikud, samas lisanduvad kasside eest hoolitsemisega seotud kulutused.

Reeglid

Et kiisudel oleks kohvikus hea olla, kehtivad Nurris järgmised reeglid:

 1. Kohviku uksest sisse tulles ning välja minnes jälgi palun, et ükski kiisu õue ei lipsaks. Kui uks on lukus, oota hetk ja teenindaja laseb Su ise sisse!
 2. Oma lemmikloomi ära palun kohvikusse kaasa võta.
 3. Kasse ei tohi sikutada sabast, kõrvadest, karvadest jne.
 4. Magavat kassi ei tohi äratada ega puutuda.
 5. Kasse ei tohi kinni hoida ega vastu tahtmist süles ringi tassida. Kass võib ise Sulle sülle tulla, kui ta tahab.
 6. Pildistada võib, aga kiisu lähedal ilma välguta.
 7. Ära lase kassil enda taldrikult süüa ega oma tassist juua. Võid talle tellida kassitoitu!
 8. Palun arvesta, et kassidele ei meeldi valjud ja ootamatud helid.
 9. Kohvikus kehtib Loomakaitseseadus, hoia kiisusid!
 10. Endale lemmiklooma võttes kaalu otsust põhjalikult ja suhtu oma lemmikusse täie vastutustundega.
 11. Laste eest vastutavad kohvikus lapsevanemad.
kiisud kohvikus.JPG

 

Asume Tallinna kesklinnas, Tartu mnt 24. Kohvik on avatud iga päev kell 10-21, reedel ja laupäeval kuni kell 22.

Uudise rubriigid: