28.06.2019

Tallinnas on juba 30 elektroonilist liiklusinfotablood

Liiklusteabe infotabloodel on võimalik kuvada operatiivset informatsiooni liiklust mõjutavatest veeavariidest või liiklusõnnetustest, just nendele tänavatele milledel liiklustakistus mõju avaldab ja võimaldab liiklejail aegsasti alternatiivseid marsruute valida.

 

„Möödunud aastal paigaldati Tallinna tänavatele 15 elektroonilist liiklusteavet edastavat infotablood, mis said väga positiivne tagasiside, ja sel aastal lisasime veel 15 tablood,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.  „Kõige rohkem tekitab liiklejatele rahulolematust liiklusummik, mille tegelikku põhjust ei teada,“ märkis Novikov. „Kui aga ummiku põhjus teada, näiteks veeavarii, siis suhtub liikleja olukorda mõistvamalt,“ lisas Novikov. Lisaks võimaldavad elektroonilised infotahvlid edastada liiklejaile operatiivset teavet  näiteks väga rasketest ilmastiku oludest, mustast jääst teel või ka suurüritustega kaasnevatest liikluskorralduslikest muudatustest.

Novikov lisas, et elektroonilised infotablood vähendavad pikemas perspektiivis võimlike liiklusõnnetuste riski ja loomulikult ennetavad ulatuslike liikus ummikute teket. „Ka hetkel ehitamisjärgus Reidi teele on kavas  paigaldada liikluse operatiivseks ja sujuvaks juhtimiseks elektrooniliste infotabloode süsteem.“

 

 

Uudise rubriigid: