06.10.2017

Tallinnas osales eelhääletuse avapäeval kohalikel valimistel 3664 inimest

Tallinnas kohalike omavalitsuste volikogude valimise eelhääletuseks avatud üheksas valimisjaoskonnas andis oma hääle kokku 3664 inimest.

Populaarseim oli Lasnamäe Centrumis asuv valimisjaoskond, kus kasutas hääleandmise võimalust  618 inimest. Stroomi keskuses käis hääletamas     563 inimest ning Lasnamäel,  Maxima XXX Linnamäe kaupluses asuvas valimisjaskonnas käis 538 inimest. Magistrali keskuses kasutas hääletamise võimalust 432 inimest ning Kristiine keskuses 426 inimest.

Solarise keskuses asuvas valimisjaoskonnas hääletas 362 inimest ning Lasnamäe Maxima XX Smuuli kaupluses kasutas hääletamise võimalust 334 inimest. Rocca al Mare kaubanduskeskuses hääletas 201ning Järve keskuses 190 inimest.

Eile kella 20.05-ks oli kogu Eestis e-hääletamise võimalust kasutanud kokku 23 950 inimest.

2015. aastal toimunud Riigikogu valimiste esimesel päeval hääletas Tallinnas avatud jaoskondades 2747 ja e-hääletamise võimalust kasutas 29 872 inimest.

Tallinnas on 5.-8. oktoobrini kella 12-20 kohalike valimiste eelhääletamiseks avatud üheksa valimisjaoskonda, e-hääletada saab ööpäevaringselt kuni 11. oktoobri kella 18-ni.

Järgmise nädala esimesel poolel, 9.-11. oktoobrini kella 12-20 saab Tallinnas eelhääletada kõigis 87 elukohajärgses valimisjaoskonnas. Sõltumata valija elukohast on võimalik neil päevadel eelhääletada 19 valimisjaoskonnas.

„Väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda hääletamise võimalust peaksid kasutama kõik, kes kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel sõna sekka öelda tahavad ning elektroonilisele tavalist valimismoodust eelistavad, kuid valimispäeval, 15. oktoobril mingil põhjusel elukohajärgset valimisjaoskonda külastada ei saa,“ ütles Tallinna valimiskomisjoni juht Toomas Sepp.

Valimispäeval, 15. oktoobril kella 9-20 toimub  Tallinna linnavolikogu valimine üksnes oma elukohajärgses valimisjaoskonnas ning ka ettenähtud juhtudel kodus. Valijad, kelle elukoha andmed Tallinnas on kantud rahvastikuregistrisse linnaosa täpsusega, saavad hääletada oma elukohajärgses linnaosas asuvas ning linnavalitsuse määratud valimisjaoskonnas.

Tallinna Linnavolikogu valimisel on hääletamisõigus Eesti rahvastikuregistri andmetel 15. septembri seisuga Tallinna linnas elaval ning hiljemalt valimispäeval 16-aastaseks saanud Eesti kodanikul; Euroopa Liidu kodanikul ning välismaalasel, kes ei ole Eesti ega muu Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik ja kes elab Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või alalise elamisõiguse alusel.

 

Lisainfo:
http://www.tallinn.ee/est/valimised/Tallinna-Linnavolikogu-valimised-2017