10.06.2017

Tallinnas peetakse täna suurt Soome pidu

Laupäeval, 10. juunil on Tallinnas suur Soome päev. Õhtul toimub Vabaduse väljakul Soome 100 kontsert – tasuta kolmetunnisel kontserdil astuvad üles tuntud Soome ja Eesti muusikud, kontserdi avasõnad ütlevad kell 18 Eesti ja Soome presidendid Kersti Kaljulaid ja Sauli Niinistö.

Lisaks presidentidele osalevad kontserdil ka Soome ja Eesti peaministrid Juha Sipilä ja Jüri Ratas. Lavale astuvad Tõnis Mägi, Chalice, Iiris, Mari Kalkun, Lenna, Jaan Pehk, Jüri Pootsmann, Stig Rästa ja Villu Tamme Eestist ning Saara Aalto, Petri Laaksonen, Vesa-Matti Loiri, Paleface, Ronya, Scandinavian Music Group, Tuomo ja Ailu Valle Soomest. Kõik kontserdi tippartistid esitavad versioone üksteise lauludest ning laulavad ka koos. Õhtut juhivad armastatud näitlejad ja koomikud Jan Uuspõld ja Sanna Stellan. Kontserdist teevad otseülekande nii ETV kui ka Soome Yle Areena.

Tallinna linna poolse kingitusena on Soome juubeliaasta puhul 9.-10. juunil kõigil soomlastel võimalik linna ühistransporti tasuta kasutada. Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordi liinidel tasuta sõidu õigust tõendavaks tunnuseks on Soome Vabariigi poolt väljastatud pildiga isikutunnistus.

Lisaks kontserdile avatakse homme Maarjamäe lossi tallihoones näitus“100 Soome asja”, mis räägib Soomest ja soomlaseks olemisest argiste, uuenduslike ja humoorikate asjade kaudu. Telliskivi loomelinnakus 10.-11. juunil toimuval Tallinna Tänavatoidufestivalil tutvustatakse Soome toitu ning Soome artistid astuvad üles ka Tadaa! Festivalil, kell 15 esinevad Jaani kirikus noorte Eesti ja Soome kammeransamblid, sellele eelneb kell 14 palvemeditatsioon „Hümn sinisele taevale“. Nii siin- kui sealpool lahte peetakse aga riikide juubeliaasta puhul maha vähemalt 100 Eesti-Soome jalgpallimatši.

Kino Sõprus korraldab Linnahalli merepoolsel küljel ööl vastu laupäeva välikino seansi. Soome Instituudi ja Kino Sõprus koostöös näidatakse Soome 100 ürituste raames kultusrežissöör Aki Kaurismäki uusimat filmi “Teispool lootust”, mis on tugevalt seotud mere teemaga ja kuulub Kaurismäki mereteemalisse triloogiasse. Tegemist on esilinastuse järgse kaaslinastusega, kohal viibivad Soome näitlejad. Erakorralist filmielamust pakutakse kella täna õhtul kella 23.00-st kuni 02.00-ni.

Lisainfo:
SOOME PÄEVA KAVA

Soome 100 Eestis:
www.soome100.ee