22.06.2017

Tallinnas tähistatakse Võidupüha ja tehakse jaanituld

Tallinnas tähistatakse suve algust, Võidupüha ja jaanilaupäeva mitme meeleoluka rahvapeoga.

Kesklinnas tähistatakse suvist pööripäeva neljapäeval, 22. juunil vegegrillimise meistrivõistlustega, floristikavõistlusega ja legendaarse ansambli 2 Quick Start kontserdiga. Pidu peetakse otse südalinnas, linnahalli ees kella 13. Esmalt saab vegegrillikoolis õppida ning seejärel vaheldumisi kontserdiga Eesti meistrivõistlusi vegegrillimises jälgida. Õhtupooliku sisustab rahvusvaheline floristide konkurss „Lillekleit 2017“ ja hilised õhtutunnid 2 Quick Start. Lapsed leiavad huvitavat tegevust lastealal. Kesklinna valitsuse partnereiks suvepeo korraldamisel on Eesti Grilliliit ja Tallinna Lilleball.

„Vegegrillimise ametlik meistrivõistlus toimub Eestis esmakordselt!“ rõhutas Kesklinna vanem Taavi Pukk. „Lihasõpradel ei maksa aga siiski koju jääda, sest üritusel leidub hulganisti toitlustajaid, kes jaaninädalale kohaselt ka tummisemat kõhutäit pakuvad. Rohkelt silmailu pakub rahvusvahelise tuntuse saavutanud floristika tippvõistlus „Lilleball“, mis oma moeshowga alati rahva kohale meelitab.“

Põhja-Tallinna elanike jaanipidu toimub traditsiooniliselt Stroomi rannas 22. juunil kella 18- 22. Õhtu- ja mängujuhid on Ilja Golomb ja Karl Pütsep, esinevad Jüri Homenja ja DJ Tõnis Kotsar.

Reedel, 23. juunil kell 15 tähistatakse Jüriöö pargis pidulikult Võidupüha. Üles rivistub Vahipataljoni auvahtkond ning mängib Kaitseväe orkester.

Lasnamäel tähistatakse jaanilaupäeva reedel, 23. juunil Paeväljal suure kontserdiga, pidu algab kell 20, jaanilõke süüdatakse kell 22. Esinevad ansamblid Tricky Jay, Zlatõje Gorõ ja  Tšarõ ning Olavi Otepalu bänd. Kohapealt saab osta süüa ja juua, ohtralt tegevust leidub ka lastele. Pidu kestab kella üheni öösel.

Haabersti ja Mustamäe linnaosa valitsused kutsuvad osa saama Eesti Vabaõhumuuseumis reedel, 23. juuni kella 19 keskööni vältavast suurest tegevusterohkest jaanipeost.

Süttivad lõkked, kõlavad pillilood parimatelt rahvamuusikutelt, katkematus tantsus keerlevad värvilised triibuseelikud, kriuksuvad külakiiged ja kilkavad lapsed vana aja mänge mängides. Tantsima kutsuvad Tuulelõõtsutajad ja Leigarid, kirgi kütab Svjata Vatra, romantilist meeleolu loob Trio Romansid. Jaanitulede süütamise rongkäik algab peavärava juurest kell 19. Jaanituled süttivad kiigeplatsil, Nätsi tuuliku juures ja külaväljakul.

Lisainfo: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/jaanipaev/943