21.09.2016

Tallinnas toimub rahvuskultuuride nädal

Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva nädalapikkuse festivaliga, mis toimub 19.-25. septembrini. Rahvuskultuuride nädalal on võimalik tutvuda erinevate rahvaste kultuuriga, toimuvad näitused, kontserdid, loengud ja õpitoad. Üritused on tasuta.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart tõdeb, et tänapäeval puutume üha rohkem kokku erinevate rahvuste, kultuuride, keele ja traditsioonidega ning seda mitte üksnes välismaal reisides, vaid ka siinsamas Tallinnas, kus elab üle 100 erineva rahvuse. „Kindlasti aitab meie keskel elavate erinevate rahvuste esindajate, nende kultuuride ja traditsioonide tundmaõppimine neid paremini mõista, julgustades seeläbi ennastki rohkem suhtlema teiste kultuuride esindajatega,“ märkis Kõlvart. 

Nädala jooksul saab vaadata näitusi eri rahvaste ornamentidest, ersa mütoloogiast ja soome-ugri kunstnikelt. Toimuvad nii mänguasjade meisterdamise kui ka tantsude ja käsitöö õpitoad. Loengutes ja arutelude käigus saab tutvuda soome-ugri rahvaste, eestirootslaste, romade, tatarlaste, mari ja esra rahvaste ning paljude teiste Tallinnas elavate kogukondadega. Tallinna Linnamuuseum, Ukraina kultuurikeskus ja Rootsi-Mihkli kirik korraldavad mitmeid põnevaid ekskursioone. Toidukultuuri tutvustavad korealased, udmurdid, ukrainlased, marid, romad ja venelased. Mitmekülgne programm on ka lastele, kes saavad läbi mängude, meisterdamise, lugemise ja muinasjuttude osa erinevate rahvaste eluolust, ajaloost ja traditsioonidest.

Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul toimub rahvuskultuuride festival teist aastat järjest. „Kui eelmisel aastal keskendus kultuuriamet mahuka rahvusvahelise kontserdi korraldamisele Kultuurikatlas, siis sel aastal toimub pealinnas rahvuskultuuride nädala raames üle 60 ürituse. Tallinn on täna koduks enam kui 100 rahvuse esindajale. Suur rõõm on tutvustada Tallinna mitmekultuurilise kogukonna traditsioone ja tavasid. Tegevust ja avastamisrõõmu jagub nii väikestele kui suurtele,“ lisas Härm.

Festivali programm ja registreerimisinfo on lehel www.tallinn.ee/rahvuskultuurid<http://www.tallinn.ee/rahvuskultuurid>

Rahvuskultuuride nädal Facebookis: https://www.facebook.com/events/1857001071187773/

Rahvuskultuuride nädalaks on programmi ette valmistanud Tallinna Keskraamatukogu ja Tallinna Linnamuuseum filiaalidega, Tallinna Rahvaülikool ja Vene Kultuurikeskus. Kaasatud on Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit LÜÜRA, EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus, Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm, MTÜ Töökoda-huviklubi STIIL, Ukraina Kultuurikeskus, Vene Filharmoonia ja Eestimaa Rahvuste Ühendus.