16.09.2021

Tallinnas toimub sel nädalal Euroopa jazzi suursündmus European Jazz Conference 2021

15.-19. septembrini toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus European Jazz Conference 2021. Rahvusvahelise suursündmuse muusikaprogrammis saab kuulda 20 Eesti jazzikollektiivi, kontserdid on avatud kõigile jazzihuvilistele.

Jazzikonverentsi avab 17. septembril kell 10.30 Vabal Laval tervitussõnadega Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul on rahvusvahelise kaaluga muusikasündmuse võõrustamine linnale suur au. „ Sedavõrd kõrgetasemelise konverentsi toimumine Tallinnas aitab tuua soovitud rahvusvahelist tähelepanu eelkõige meie jazz-muusika valdkonnale ja ka kohalikule muusikamaastikule tervikuna,“ rääkis abilinnapea. „Tallinn on aastate jooksul nii jazzimuusikuile kui -publikule üha tuttavamaks saanud sihtkoht, mis on eelkõige väsimatu töö ja tipptasemel toimuva festivalikorralduse vili. Europe Jazz Conference’i toimumine Tallinnas on meile oluline teetähis ka UNESCO muusikalinnaks pürgimise teel. See näitab, et Tallinna muusikaelul on rahvusvahelist kaalu ning siin on selleks igati sobilik keskkond. Tänan väga Eesti Jazzliitu ja Jazzkaart, kes koostöös Europe Jazz Network’i korraldustiimiga konverentsi korraldab,“ sõnas Belobrovtsev.

European Jazz Conference toob Eestisse ligi 250 olulist jazzimuusika korraldajat, ajakirjanikku ning agentuuride ja plaadifirmade esindajat kokku 34 riigist — olles seega üks suuremaid ja olulisemaid muusikaettevõtluse sündmusi Eestis. Esindatud on maailma mainekamad jazziajakirjad ja -platvormid nagu Downbeat, All About Jazz, JazzTimes, JazzThetik jne. Konverentsi mitmekülgne kontserdiprogramm tutvustab Eesti jazzimuusikuid ning piiratud kogus pileteid on müügil ka Eesti muusikasõpradele.

Konverents on iga-aastane suursündmus, mida Tallinn võõrustas ka kümme aastat tagasi Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames. “Kui 2011. aastal Eestis toimunud kohtumisel oli delegaate ligi sada, siis nüüd on neid üle poole rohkem. Kuna eelmisel aastal jäi Sofiasse planeeritud konverents ära, siis on osalejatel soov Tallinnasse aastakonverentsile tulla väga suur. Jazzi suurürituse toimumine Tallinnas on tunnustus meie heale tööle ja enim rõõmustame selle üle, et Eesti jazzmuusikud on end rahvusvaheliselt tõestanud,” märkis Eesti Jazzliidu rahvusvaheliste suhete juht ja konverentsi üks korraldajaid Jaak Sooäär

Konverentsi raames toimub Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas Eesti artiste tutvustav muusikaprogramm 11 ansambli osavõtul ning lisaks ka 7 hilisõhtust fringe-kontserti jazziklubis Philly Joe’s, Fotografiska Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis ja Sveta Baaris. Konverentsi muusikaprogrammi avas 15. septembril Niguliste kirikus Maria Fausti “Maarja missa”.  Showcase-programmis esinevad Kadri Voorand in duo with Mihkel MälgandKristjan RandaluEstonian VoicesThe Free MusketeersSooäär-Yaralyan-OunaskariJoel Remmel Trio & Aleksander PaalPeedu Kass MomentumTormis QuartetUMARamuel Tafenau QuintetKarja-Renard-Wandinger ja Susanna Aleksandra QuartetFringe-programmis rõõmustavad jazzisõpru Tanel Ruben Quintet feat. Kadri Voorand & Kristjan RandaluRita RayLexsoul DancemachineTobias Tammearu TrioArgo ValsImproVoc ja Titoks. Kontsertidele müüakse piiratud koguses pileteid ning täpse ajakava leiab Jazzkaare kodulehelt. Konverentsi muusikaprogrammi koostasid Jazzkaar ja Eesti Jazzliit koostöös Europe Jazz Networki liikmetest koosneva rahvusvahelise žüriiga.

European Jazz Conference’i toetavad Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Kultuurkapital. Konverentsi raames toimuvate kontsertide piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis https://www.piletilevi.ee/

Muusikalinna logo est color.PNG

Uudise rubriigid: