14.03.2018

Tallinnas toimub suvel ülemaailmne koorimuusikafestival

Tallinnas toimub sel suvel üks maailma suurimaid koorimuusika sündmusi EUROPA CANTAT, millele on end registreerinud 3200 osalejat üle maailma, esindatud on 50 riiki.

Koorimuusikasündmust EUROPA CANTAT on korraldatud erinevais riikides alates 1961. aastast. Eestisse jõuab see esmakordselt - Tallinn võitis korraldusõiguse 2014. aastal konkureerides Grazi (Austria) ja Maltaga.

Festival kestab kümme päeva ning toob kokku sadu koore, ansambleid ja soliste üle maailma, lisaks külalised, artistid, muusikud, festivalikorraldajad, muusikaorganisatsioonide juhid, lektorid, vabatahtlikud ja korraldajad.

Festivali raames toimuvad õpitoad erinevates muusikastiilides, kontserdid, seminarid dirigentidele ning ühislaulmised linnaruumis. Lisaks antakse festivalil üle Euroopa heliloomingu auhind, eraldi programm on dirigentidele ja heliloojatele ning teine noortele kultuurikorraldajatele. Tallinnas toimub festivali raames 100 kontserti, millest enamik on linnarahvale tasuta. Vabaduse väljakul 28. juulil toimuval avakontserdil esineb teiste hulgas maailmakuulus vokaalansambel Swingle Singers.

Festival toimub kolmeaastase intervalliga, viimased neist olid 2015. aastal Pecsis (Ungari) ja 2012 Torinos (Itaalia). Varem on festival toimunud veel Saksamaal, Prantsusmaal, Belgias, Austrias, Inglismaal, Šveitsis, Hispaanias, Taanis ja Hollandis.

Tallinna linnavalitsus otsustas anda festivalil EUROPA CANTAT XX osalejatele Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordi liinidel ajavahemikul 27. juuli kuni 5. august tasuta sõidu õiguse.