12.06.2019

Kesklinnas tuleb tatarlaste üleeuroopaline „Sabantuy“

Eeloleval pühapäeval, 16. juunil kell 11-17.30 toimub Tornide väljakul Euroopa tatarlaste IV folkloorifestival „Sabantuy“.

„Folkloorifestival „Sabantuy“ mitte ainult aitab siinsetel tatarlastel hoida oma rahvakultuuri ja identiteeti, vaid rikastab ka Eesti kultuurimaastikku ja tutvustab teistele kohalikele elanikele tatarlaste kultuuri ja toite. Festivali külalised saavad näiteks proovida echpochmaki, tatarlaste seas üht populaarsemat kolmnurkset saiakest. Kaasa võib elada traditsioonilistele spordi- ja meelelahutusvõistlustele, „Kureshi“ maadlusele ja Tatarstani kunstnike etteastetele. Lisaks saavad lapsed festivali raames proovile panna oma osavuse erinevatel võistlustel,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.  

Festivalile on oodata üle 3000 osaleja, üritused on kõigile avatud. Programmiga saab tutvuda www.sabantuy2019tallinn.com/programme. Folkloorifestivali korraldab Ida-Virumaa Tatari Kultuuri Ühing ning seda toetavad Tallinna linn ja kultuuriministeerium. 

Euroopa Liidu riike hõlmaval Tatari Assotsiatsiooni laiendatud istungil 2017. aastal Oxfordis (Suurbritannia) otsustati korraldada rahvusvaheline suurüritus „Sabantuy“ tänavu just Tallinnas. See on viies Euroopa tatarlaste festival, mis eelnevalt on toimunud Lätis, Leedus, Saksamaal ja Prantsusmaal. 

Uudise rubriigid: