07.02.2019

Tallinnas tunnustati edukaid konverentse ja Tallinna konverentsisaadikuid

Õpetajate Majas toimunud pidulikul vastuvõtul tunnustati edukaid konverentse ja Tallinna konverentsisaadikuid.

Aasta Konverentsiteo 2018 tiitli pälvis ligi 1900 delegaadi osalusel 53 riigist toimunud rahvusvaheline konverents European Group of Organizational Studies Colloquim, mis on seni suurim Eestis korraldatud teaduskonverents. Aasta Konverentsiteo tiitel antakse konverentsile, mille Eestis toimumine on märkimisväärne sündmus ning mille korraldamine on toonud olulist kasu nii selle läbiviijale, Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele kui ka riigile laiemalt. Konverentsiteo auhinnale kandideerimiseks esitati 13  konverentsi, kelle hulgast Eesti Konverentsibüroo liikmed valisid parima.

Tallinna linn tunnustas eraldi Tallinna Maratoni korraldajat, kes tõi Tallinnasse Eesti suurima spordisündmuse Tallina Maratoni raames liidu 22.maailmakongressi, kus osales 307 delegaati 55 riigist.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul, kes Tallinna konverentsisaadikuid tänas, soovib linn seda initsiatiivi esile tuua innustuseks kõigile spordi suurürituste korraldajatele. Ka spordi suursündmuste raames saab edukalt Tallinnasse tuua erialaseid maailmakonverentse. „Konverents oli edukas ning kasvatas sealjuures rahvusvahelist tuntust mitte ainult Tallinna Maratonile, vaid ka Tallinna linnale ja kogu Eestile,” märkis Riisalu. “Tallinn võõrustab tänavu rohkem kui 90 erinevat spordiüritust ja toetab spordi suurüritusi ligi 645 000 euroga.”

Tallinna konverentsisaadikute tänuüritusel leidsid äramärkimist ka innovatiivseimad konverentsilahendused TalTech Visioonikonverents – Digituleviku Teejuht ning rahvusvaheline haridus- ning tehnoloogia ettevõtmine Mindvalley U.

Tallinnal on 104  konverentsisaadikut - oma eriala tippspetsialisti, kes soovivad tuua oma assotsiatsiooni või organisatsiooni konverentsi Eestisse. Tallinna konverentsisaadiku programmi käivitasid Tallinna Konverentsibüroo ja Eesti Konverentsibüroo 2010. aastal, eesmärgiga tuua rohkem konverentsiüritusi Tallinnasse läbi konverentsisaadikute toetamise, julgustamise ja motiveerimise.

2018. aastal toimus esialgsetel andmetel Tallinnas ca 4100 konverentsiüritust. Seda on 10% rohkem kui 2017.aastal. Rahvusvaheliste ürituste arv langes peale hüppelist tõusu seoses 2017.aasta EL eesistumise üritustega. Samas kasvas aga kohalike ürituste arv. Rahvusvahelisi üritusi, kus vähemalt 20% osalejatest olid välismaalt, oli umbes viiendik.

Aasta 2019 toob Tallinna mitmeid suuri konverentse: JCI World Congress 2019 (5000 osalejat), Euroopa kardioloogide assotsiatsiooni konverents „Digital Cardiology meeting“ (1000+ osalejat), Lions Euroopa foorum (1500 osalejat), TNC 19 (Forging Digital Societies), 750 osalejaga.