08.09.2017

Tallinnas valmib uus päevakeskus mäluhäiretega inimestele

Tallinnas Raua tn 1 ehitusjärgus olevate Kesklinna sotsiaalkeskuse uute ruumidega, kuhu tuleb mäluhäiretega eakate päevahoid, käis tutvumas abilinnapea Merike Martinson.

300 ruutmeetri suurusele pinnale on kavandatud nüüdisaegsed tegevus- ja puhkeruumid päevahoiuteenuse osutamiseks mäluhäiretega inimestele. Samuti valmivad uued tööruumid koduhooldusega tegelevatele sotsiaaltöötajatele. Juulis alustatud rekonstrueerimistööd lubab OÜ Vanalinna Ehitus lõpetada veel sel kuul. Kesklinna valitsuse tellitud ehitust rahastatakse täies mahus Tallinna linnaeelarvest.

Ehituse kulgemisega tutvumas käinud abilinnapea Merike Martinson tundis huvi, kuidas on võimalik uue keskuse ruumilahendusest sõltuvalt tagada pakutavate teenuste kvaliteet.

„Senistes Liivalaia tänava sotsiaalkeskuse kitsastes tingimustes on töötajad andnud oma parima mäluhäiretega inimestele teraapia ja hoolitsuse pakkumisel. Uutes avarates ruumides saame pakkuda teenust mitte ainult suuremale arvule abivajajatele, vaid ka mitmekülgsemat ja parema kvaliteediga teenust,“ tõdes Martinson.

Abilinnapea rõhutas, et nõudlus päevahoiuteenuse järele suureneb korrelatsioonis eluea pikenemisega. Eestis on hinnanguliselt 15 000–17 000 dementsussündroomiga vanurit. Nende täpne arv ei ole teada, sest dementsus on aladiagnoositud, kuid seda esineb 30 protsendil üle 90aastastest ja üsna sageli ka juba 65aastaste seas.

Kesklinna sotsiaalkeskuse filiaalina oktoobris avatavate ruumide rekonstrueerimise maksumuseks kujunes linnaosa valitsuse poolt läbiviidud riigihanke tulemusel ligikaudu 185 000 eurot koos käibemaksuga.