31.12.2018

Talvine koolivaheaja programm pakub vahvaid üritusi

Koos jõulupühadega algas koolilastel ka talvevaheaeg, mil toimub mitmeid vahvaid üritusi igas vanuses lastele. Tallinna koolivaheaja programmist kutsuvad osa saama nii pealinna muuseumid, noortekeskused kui ka huvikoolid. Koolivaheaja üritused algavad juba enne jõulupühi ja vältavad kuni 6. jaanuarini 2019.

Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud korraldavad vahvaid tegevusi nii väiksematele kui ka suurematele raamatusõpradele. Kavas on ringitegevused mudilastele, meisterdamistunnid, lauamänguõhtud ja talveteemalised nukuetendused algklassilastele ning keelekursused, lugemisklubi ja robootika- ning arvutimängude ringid suurematele koolinoortele. Nii saab talvisel koolivaheajal algust teha näiteks hiina keele õppimisega või proovida kätt robotite programmeerimises ja koodi kirjutamises. Kogu keskraamatukogu koolivaheaja üritustega saab tutvuda raamatukogu lastelehel.

Ka pealinna muuseumid pakuvad talviseks koolivaheajaks mõnusaid talviseid tegevusi. Nii tutvustab Vabaõhumuuseum lastele pühadetoimetusi taludes, korraldab vahvaid rahvalikke mänge ning näitab, millised olid laste vanaaja mänguasjad ja käsitöö 100 aastat tagasi. Põnevaid muuseumitunde on talvisel vaheajal vabaõhumuuseumis toimumas veelgi. Kogu kava leiab muuseumi veebilehelt.

KUMU kunstimuuseum ootab koolivaheajal lapsi Balti sümbolistide näitusele, kus heidetakse pilk sümbolite tähenduste maailma, tutvutakse kunstnike hingemaastike ning muinaslooliste tegelaskujudega. Kadrioru kunstimuuseumis saab vaheajal külastada imeilusat ajaloolist tantsufantaasiat „Talveunelm suvelossis“, mis annab vaatajatele võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi muinasjutulisena tunduvat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. 

Ka noortekeskused on koolivaheajal lastele avatud ning korraldavad vahvaid üritusi. 2.–4. jaanuarini 2019 toimub Kristiine noortekeskuses talvevaheaja programm. Koos lastega koostatakse edetabeleid 2018. aasta parimatest muusikapaladest, filmidest jne. Lisaks tehakse ühiselt uusaasta lubaduste kapsel, mis avatakse alles 2019. aasta lõpus – siis vaadatakse ühiselt üle, kas lubadused said ikka täidetud. Lisaks korraldatakse šokolaadi töötuba ning taaskasutuspäeva.

Kogu talvevaheaja ürituste kava on üleval noorteinfo veebilehel www.tallinn.ee/koolivaheaeg.

Uudise rubriigid: