01.02.2018

Talvine tervisespordinädal Tallinna Sõbrakese Lasteaias

Jaanuarikuu eelviimasel nädalal viidi Tallinna Sõbrakese Lasteaias läbi Eesti 100 aasta juubelile pühendatud tervisespordi nädal.

Spordisündmus algas piduliku avamisega, kus lastele tulid külla hunt Griša ja jänes Juss. Kuna Griša oli laisk ja nagu selgus, ebatervislike elukommetega, kutsus jänku Juss teda talvisel tervisespordinädalal kaasa lööma.

Griša nõustuski koos lastega sportima ja oma halbadest harjumustest loobuma. Kõiki osalejaid innustasid saalis korraldatud võistlusmängud ja Eesti kuulsamate talisportlaste, olümpiasangarite Allar Levandi, Ants Antsoni, Kristina Šmigun-Vähi, Andrus Veerpalu, Jaak Mae ja noorukese maailmameistri Kelly Sildaru saavutused. 

Järgmine päev oli matkapäev, kus pandi proovile osavus ja vastupidavus. Matkaraja pikkus sõltus laste vanusest. Kolmapäev kulmineerus lasteaedade vahelise talispordi teatevõistlusega. Sõbrakese lasteaia vanemate rühmade lastega võistlesid Mooniõite, Tammetõru ja Allika lasteaia lapsed. Kohal olid ka jänes ja hunt. Mõõtu tuli võtta neljal erineval võistlusalal: hoki, kelgutamine, täpsusvisetes ja suusatamises. 

Spordipäev lõppes ühtses sõprusringis. Kõik lasteaiad said hundi käest tänukirjad ja iga laps jäneselt porgandi ja rõõmsa tuju. Nädala kokkuvõtteks koostasid rühmad nädala jooksul toimunust kokkuvõtliku seinalehe. Oli tore nädal. 

 

Sirje Ploom, Tallinna Sõbrakese Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: