17.12.2021

Talvist Tallinna kaunistab üle 300 valguslahenduse

Tallinna tänavapilti kaunistab aasta pimedaimal ajal üle 300 valguslahenduse, Vabaduse väljakule on kerkimas rahvusmustrites valguspark.

Valguslahenduste paigutamisel on silmas peetud, et silmailu jätkuks nii jalgsi kui ka autoga liikelejatele, kuid eelkõige on mõeldud sellele, et inimesed tuleksid jõuluaegset valgussära vahetult nautima.

„Kõlab paradoksaalselt, kuid just aasta pimedaim aeg annab meile ideaalse võimaluse luua ja nautida ilu, mille allikaks on valgus. Linnaruumi kaunistamiseks valgusinstallatsioonidega on lõputult variante ja valguskunstnikud üllatavad üha uute ideedega. Järjest enam on leitud inspiratsiooni loodusest ja ka rahvusmustrite motiivid on aina populaarsemad. Oma kindla koha on leidnud näiteks rukkilille motiiv, mida võib näha Viru ringil, Pärnu maanteel ja Tartu maanteel,“ rääkis ütles abilinnapea Vladimir Svet. „Traditsiooniliselt särava vanalinna kõrval soovitan tallinlastel otsida hubaseid valguslahendusi ka kohalikes parkides, rohealadel ja uisuväljakutel. Loodame, et talvevalgustus motiveerib inimesi pühade ajal veetma rohkem aega vabas õhus.“

Üheks suurejoonelisemaks projektiks on Sveti sõnul teist aastat järjest Vabaduse väljakule kerkiv valgusinstallatsioon, mis täieneb uute elementidega kuni jõuludeni. „Ideelahendustest sai valituks kujundus, kus on esindatud kõik traditsioonilised pargi elemendid. Praeguseks on paigaldatud valguspurskkaevud ning lisandumas on valgustatud puud ja läbikäidavad kaared. Uue elemendina tulevad sinnagi rukkilillemotiivid ning viimasena lisatakse rahvusliku mustriga ääremoodulid ja istepingid,“ selgitas abilinnapea.

Talvevalguse tootnud ettevõtte Adam BD juht Ivari Roosileht lisas veel, et tõenäoliselt on Vabaduse väljaku valguspargi näol tegemist ühe suurima tervikliku talvevalguslahendusega Euroopas. „Peale selle on Vabaduse väljaku installatsioon mänguline ja muutuv – peamiste elementide valgus on juhitav koos väljaku postide valgustusega, mis annab võimaluse luua rohkesti erinevaid valguslahendusi- ja efekte.“

Linnaosades on aasta-aastalt kaunistatud aina enam kogukonna koosolemise kohti ning selliste valgusparkide kontseptsioon areneb ja täieneb iga-aastaselt uute kaunistustega. Neljas linnaosas on aga loodud kaunistatud uisuväljakud, mis omakorda annavad linlaste jõulumeele sära ja soojust.

Talvevalgustusele kulub linnal tänavu ligikaudu 1,7 miljonit eurot.

Viru tänav (üleval, foto Ksenia Kurs) ja Vabaduse väljak (all, foto Ain Saarna)   

Vabaduse väljak 14.12.21_foto Ain Saarna.JPG

Uudise rubriigid: