12.02.2020

Tammsaare pargis avati kaasaegne kohvik-paviljon

Täna avati pidulikult Tammsaare pargi kohvik-paviljon, mis on ehitatud kunagise väärika pargis asunud Uue turu hoone vundamendile. Hoone ehitusel on arvestatud ajaloolise turuhoone põhiplaani ning selle säilinud osi.

Tammsaare parki teenindava paviljoni projekt, hoone välisilme ja ruumikuju lähtub Tammsaare pargi linnaruumilise lahenduse ideekonkursi võidutööst „Belle Epoque“. Kohvik-paviljonis avavad külalistele uksed pizzarestoran Pomo ja veidi klassikalisem kohvik-restoran Cafe Opera. Kolmas toitlustusasutus, mille nimi on veel lahtine ja mis asub keldikorrusel, hakkab pakkuma elavat muusikat ja kvaliteetset kultuurilist programmi.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk sõnas, et Tammsaare parki ehitatud paviljon on oluline mitmel põhjusel. „Oleme aktiivselt alustanud linnaruumi kaasaegsemaks muutmisega, et linnakodanike ja meie linna külaliste jaoks oleks linnaruum kaasaegne ning mõnus koht, kus vaba aega veeta.“ sõnas Eha Võrk „Tammsaare pargi kohvik-paviljon on hea näide koostööst erasektoriga, kus linn on oma maa andnud lepinguga erasektori kätesse, et leida parimaid võimalikke lahendusi linnakodanike jaoks. Teeme omalt poolt väikese kingituse Eesti Vabariigi sünnipäevaks.“

„Tallinna pargikultuur on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning meil on üha rohkem rohealasid, kus olla koos perega, kus mängida, lihtsalt vaba aega veeta või vajadusel ka tööd teha. Just seetõttu on mul hea meel, et pargikohvikute kultuur on hakanud kesklinnas arenema. Loodan, et miljöösse hästi sobituvaid kohvik-paviljone kerkib meie parkidesse veelgi,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Hoonestaja OÜ Pellepokk esindaja Kaupo Kolsar sõnas hoone tutvustuseks, et selle esimesel korrusel hakkavad linnarahvast teenindama pizzarestoran ja à la carte restoran. „Keldris asub grill-restoran, mis hakkab pakkuma elavat muusikat ning kvaliteetset kultuuriprogrammi. Lisaks paiknevad keldris paviljoni abiruumid, pargihooldajate ruumid ja avalik tualett,“ selgitas Kolsar paviljoni kontseptsiooni avades.

Linna maal asuva kohviku hoonestaja on OÜ Pellepokk, ehitustöid teostas OÜ Astlanda Ehitus. Omanikujärelevalvet tegi Rapidon OÜ projektijuhi Marek Mõts juhtimisel. Muinsuskaitse järelevalvet teostas Maris Mändel.

Uudise rubriigid: